Po pierwsze – pokory. Określana jest ona prawdą o samym sobie, uznaniu swojej ograniczoności, ale i swoich zalet. Człowiek XXI wieku nie chce natomiast przyznać, że czegoś nie może. Rozwój nauki i technologii pozwalał ujarzmić naturę. Zdarzały się wprawdzie kataklizmy, ale lokalne, dotykające jednego miasta lub regionu – rzadko całego kraju. A tu pojawia się koronawirus, który szybko ogarnia cały świat i któremu podporządkowujemy wszystkie sfery życia.
Przyzwyczailiśmy się, że wszystko można załatwić, kupić. Wszystko poza zdrowiem. Nic nowego, ale COVID-19 akcentuje tę prawdę jeszcze mocniej. Godzimy się na ograniczenia, bo to obecnie jedyne wyjście. Człowiek jeszcze koronawirusa nie ujarzmił.
Po drugie – szacunku do siebie nawzajem. Współczesny człowiek zapomniał, że drugiemu należy się pewna estyma, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy. Tak po prostu, tylko dlatego, że jest człowiekiem. Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy, najczęściej wynikające pewnie z lęku.
Hejt kierowany jest w stronę zakażonych (bo na pewno świadomie zarazili już pół miasta), służby zdrowia (bo niedouczona), rządzących i media (bo nas nie ustrzegli przed pandemią i na pewno ukrywają prawdę). Politycy starają się wykorzystać epidemię do osiągnięcia własnych celów.
Szkoda, że nawet w tak nadzwyczajnej sytuacji nie potrafią odłożyć interesów partyjnych na bok i wspólnie pracować dla dobra kraju, któremu przecież ślubowali służbę.
Po trzecie – jedności. Epidemia dotknęła kraje, tzw. pierwszego, drugiego i trzeciego świata. To prawda, że polskie szpitale mają ograniczone zasoby sprzętowe. Tak jest jednak również w krajach dużo bardziej rozwiniętych gospodarczo. Przed koronawirusem uginają się nawet Stany Zjednoczone.
To nie czas na przepychanki. To czas, kiedy powinniśmy się zjednoczyć, bo mamy wspólnego wroga, któremu na imię COVID-19. Bierzmy przykład ze szlachetnych ludzi, którzy czy to zawodowo, czy w formie wolontariatu pomagają innym.
PS. Święta się odbędą. Nawet, jeśli kościoły będą zamknięte, a my nie będziemy mogli się odwiedzać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Kurii Biskupiej w Przemyślu brakło kawioru i to jest problem.Biskup ogłosił ściepę wśród podległych mu księży.\"Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy\" jak Pan napisał i tu sie zgadzam.
Słusznie powiedziane. Dodałbym, że człowiek w ogóle nie radzi sobie z problemami i potrzebuje kogoś, kto go z tego wyciągnie. A jest ich coraz więcej, coraz bardziej trudnych do rozwiązania, zwłaszcza dotyczących sił Natury. Niestety człowiek, zamiast lokować swoje nadzieje w Kimś, kto potrafi je rozwiązać, wierzy takim samym jak on. Ludziom nie radzącym sobie z niczym, a zwłaszcza tym, którzy wykorzystując swoją władzę, zwłaszcza w dziedzinie duchowej dają im fałszywą ochronę. Mam nadzieję, że Ci oszuści wkrótce otrzymają za to należną im zapłatę. Koronawirus uruchomił już coś, czego nie da się zatrzymać, co niebawem zmieni oblicze tej ziemi.
Mądre słowa. P.S. Polecam hurtownię kosmetyczną ladiosa.pl. Dużo promocji i atrakcyjne oferty.
<a href="https://google.com"> google </a>[Url = https: //google.com] google [/ url][Google] (https://google.com)"Google" https: //google.com[url "https://google.com"] google [/ url]
"Szkoda, że nawet w tak nadzwyczajnej sytuacji nie potrafią odłożyć interesów partyjnych na bok i wspólnie pracować dla dobra kraju, któremu przecież ślubowali służbę."PS. Święta się odbędą. Nawet, jeśli kościoły będą zamknięte, a my nie będziemy mogli się odwiedzać."W pełni się zgadzam , bardzo trafne i konkretne stwierdzenia mimo ,ze nie wszystkim / lewactwu , masonom . nie w smak.|
The content of your post gives me a message worth learning. driving directions
Pomału, panie redaktorze, pomału. Najpierw ustalmy z dużą dozą prawdopodobieństwa, skąd się biorą takie hetery i piekielnice jak korona itp. I to już będzie połowa sukcesu !!!SPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PLPRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓNYCH CZYNNIKÓ RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - ROSLINNIEJEMY.ORGOBLEWANE WRZĄTKIEM ŁUSKOWCE ZOSTAWIŁY LUDZIOM PREZENT W POSTACI KORONAWIRUSA - NAUTILUS.ORG.PLA co nas już nauczył i nauczy, to się dopiero zobaczy, może już za niedługo !?!
Warto zapoznać się z artykułem https://www.zycie.pl/forum/post/16435,dorabianie-kluczy- i dowiedzieć się, czy maseczki to skuteczna ochrona przed wirusem.
Nauczyła nas, że ziemia może pozbyć się ludzkości za jednym pociągnięciem sznurka. Musimy szanować planetę, zwierzęta, naturę i siebie nawzajem.
I am really like this brilliant article it was a very helpful and useful article for all new visitors of your website.http://www.bangalorehotescorts.co.in/http://www.bangaloremodelescort.co.in/http://www.kalpanachawla.in/http://www.bangaloreescortindia.co.in
W Kurii Biskupiej w Przemyślu brakło kawioru i to jest problem.Biskup ogłosił ściepę wśród podległych mu księży.\"Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy\" jak Pan napisał i tu sie zgadzam.
Słusznie powiedziane. Dodałbym, że człowiek w ogóle nie radzi sobie z problemami i potrzebuje kogoś, kto go z tego wyciągnie. A jest ich coraz więcej, coraz bardziej trudnych do rozwiązania, zwłaszcza dotyczących sił Natury. Niestety człowiek, zamiast lokować swoje nadzieje w Kimś, kto potrafi je rozwiązać, wierzy takim samym jak on. Ludziom nie radzącym sobie z niczym, a zwłaszcza tym, którzy wykorzystując swoją władzę, zwłaszcza w dziedzinie duchowej dają im fałszywą ochronę. Mam nadzieję, że Ci oszuści wkrótce otrzymają za to należną im zapłatę. Koronawirus uruchomił już coś, czego nie da się zatrzymać, co niebawem zmieni oblicze tej ziemi.
Mądre słowa. P.S. Polecam hurtownię kosmetyczną ladiosa.pl. Dużo promocji i atrakcyjne oferty.