Reklama

Czego powinna nauczyć nas pandemia?

02/04/2020 07:28

Po pierwsze – pokory. Określana jest ona prawdą o samym sobie, uznaniu swojej ograniczoności, ale i swoich zalet. Człowiek XXI wieku nie chce natomiast przyznać, że czegoś nie może. Rozwój nauki i technologii pozwalał ujarzmić naturę. Zdarzały się wprawdzie kataklizmy, ale lokalne, dotykające jednego miasta lub regionu – rzadko całego kraju. A tu pojawia się koronawirus, który szybko ogarnia cały świat i któremu podporządkowujemy wszystkie sfery życia.

Przyzwyczailiśmy się, że wszystko można załatwić, kupić. Wszystko poza zdrowiem. Nic nowego, ale COVID-19 akcentuje tę prawdę jeszcze mocniej. Godzimy się na ograniczenia, bo to obecnie jedyne wyjście. Człowiek jeszcze koronawirusa nie ujarzmił.

Po drugie – szacunku do siebie nawzajem. Współczesny człowiek zapomniał, że drugiemu należy się pewna estyma, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy. Tak po prostu, tylko dlatego, że jest człowiekiem. Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy, najczęściej wynikające pewnie z lęku.

Reklama

Hejt kierowany jest w stronę zakażonych (bo na pewno świadomie zarazili już pół miasta), służby zdrowia (bo niedouczona), rządzących i media (bo nas nie ustrzegli przed pandemią i na pewno ukrywają prawdę). Politycy starają się wykorzystać epidemię do osiągnięcia własnych celów.

Szkoda, że nawet w tak nadzwyczajnej sytuacji nie potrafią odłożyć interesów partyjnych na bok i wspólnie pracować dla dobra kraju, któremu przecież ślubowali służbę.

Po trzecie – jedności. Epidemia dotknęła kraje, tzw. pierwszego, drugiego i trzeciego świata. To prawda, że polskie szpitale mają ograniczone zasoby sprzętowe. Tak jest jednak również w krajach dużo bardziej rozwiniętych gospodarczo. Przed koronawirusem uginają się nawet Stany Zjednoczone.

Reklama

To nie czas na przepychanki. To czas, kiedy powinniśmy się zjednoczyć, bo mamy wspólnego wroga, któremu na imię COVID-19. Bierzmy przykład ze szlachetnych ludzi, którzy czy to zawodowo, czy w formie wolontariatu pomagają innym.

PS. Święta się odbędą. Nawet, jeśli kościoły będą zamknięte, a my nie będziemy mogli się odwiedzać.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-04-02 08:34:54

     W Kurii Biskupiej  w Przemyślu brakło kawioru i to jest problem.Biskup ogłosił ściepę wśród podległych mu księży.\"Zagrożenie wyzwoliło w niektórych z nas najgorsze cechy\"  jak Pan napisał i tu sie zgadzam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbigniew - niezalogowany 2020-04-02 10:45:18

    Słusznie powiedziane. Dodałbym, że człowiek w ogóle nie radzi sobie z problemami i potrzebuje kogoś, kto go z tego wyciągnie. A jest ich coraz więcej, coraz bardziej trudnych do rozwiązania, zwłaszcza dotyczących sił Natury. Niestety człowiek, zamiast lokować swoje nadzieje w Kimś, kto potrafi je rozwiązać, wierzy takim samym jak on. Ludziom nie radzącym sobie z niczym, a zwłaszcza tym, którzy wykorzystując swoją władzę, zwłaszcza w dziedzinie duchowej dają im fałszywą ochronę.  Mam nadzieję, że Ci oszuści wkrótce otrzymają za to należną im zapłatę.  Koronawirus uruchomił już coś, czego nie da się zatrzymać, co niebawem zmieni oblicze tej ziemi.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    marcinsojka888_338 2020-04-02 12:33:53

    Mądre słowa. P.S. Polecam hurtownię kosmetyczną ladiosa.pl. Dużo promocji i atrakcyjne oferty. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama