Reklama

Czerpali siłę z bycia razem. Za nami piknik „Świat w Oczach Dziecka” [GALERIA]


Pełne radości, wzruszeń i rodzinnego ciepła wydarzenie miało miejsce we wtorek, 20 maja, przy ulicy Dworskiego 104, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu. Piknik pod hasłem „Świat w Oczach Dziecka” zgromadził całą społeczność placówki. Z zaproszenia do integracji skorzystali też dziadkowie, rodzeństwo i rodzice uczniów i przedszkolaków.


Familijna impreza przed budynkiem SOSW nr 1 i w jego murach przygotowywana była od początku roku. Bogaty program wydarzenia wymagał wielkiego zaangażowania pedagogów, ale i rodziców. Opłacało się. Włożony wysiłek zwrócił się w dwójnasób, a atmosfera, jaką udało się wyczarować, z pewnością na długo pozostanie w pamięci podopiecznych placówki.

– Organizacji wydarzenia w tej formule podjęliśmy się po raz pierwszy, uznając, że będzie ciekawą formą integracji naszej małej wspólnoty. Zależało nam, by stworzyć płaszczyznę do rozmów i relaksu rodzicom, opiekunom prawnym dzieci i osobom, z którymi jako ośrodek na co dzień współpracujemy. Ale też, by odciągnąć naszych uczniów od monitorów komputerów i pokazać im alternatywne metody wspólnego spędzania czasu. Dla rodziców i opiekunów przygotowaliśmy też porady prawne, których udzielali eksperci ZUS i MOPS, specjalizujący się w pomocy osobom z niepełnosprawnościami – wyliczyła założenia imprezy dyrektor SOSW nr 1 Dorota Wiech-Iwaneczko.

Reklama

– Spotkanie stało się piękną okazją do budowania wzajemnego zrozumienia, akceptacji i pogłębiania rodzinnych więzi. Wierzymy, że świat w oczach dziecka jest najpiękniejszy wtedy, gdy towarzyszy mu kochająca rodzina. Właśnie takie wartości chcieliśmy podkreślić w tym wyjątkowym dniu – uzupełniła Anna Sienkiewicz, koordynująca wydarzenie razem z Edytą Skowronek.

W pracach wydatnie pomagały też Aneta Zaleszczyk i Beata Korba, choć tak naprawdę każdy z wychowawców miał swój wkład w powodzenie przedsięwzięcia. Nieocenioną pomoc wykazała też jak zwykle Rada Rodziców, na czele z przewodniczącą Moniką Musiał.

Reklama

Moc atrakcji i dobra zabawa

Humory dopisały, pogoda również nie spłatała figla, choć do ostatnich chwil trzymała w niepewności, a to wszystko sprawiło, że organizatorom udało się osiągnąć cel, którym było stworzenie bajkowej przestrzeni do zabawy i prezentacji talentów podopiecznych ośrodka, a także integracji dzieci z niepełnosprawnościami z kolegami, koleżankami i najbliższymi.

Impreza rozpoczęła się od muzycznego akcentu pochodzącego z filmu „Akademia Pana Kleksa” i artystycznych prezentacji uczniów. Swoje pięć minut miały też maluchy z oddziałów przedszkolnych, które zaprezentowały się w tematycznych kostiumach nawiązujących do bajkowych postaci. Nie zabrakło atrakcji w plenerze, które zapewniły służby mundurowe – wojsko, policja, straż pożarna i izba celna – wspaniałych animacji, jak choćby gigantycznych baniek mydlanych, zabaw w bocce i malowania twarzy. Na spragnionych wrażeń czekały stoiska z koralikami i bransoletkami, słodkie i wytrawne przekąski, popcorn i wata cukrowa oraz maskotkowa loteria i możliwość wystąpienia w filmie stworzonym dzięki platformie selfie 360. 

Reklama

Przy Dworskiego mieszczą się oddziały przedszkolne SOSW nr 1, szkoła podstawowa dla uczniów z niepełnosprawnościami i sprzężeniami oraz internat, w którym zamieszkuje obecnie 27 uczniów. To tylko jedna z trzech siedzib ośrodka, dwie pozostałe znajdują się przy Kopernika i Sportowej, a w każdej swoje serce podopiecznym oddaje wyspecjalizowana kadra, zajmująca się pracą z osobami z niepełnosprawnością, przede wszystkim intelektualną, w tym autyzmem i zespołem Aspergera oraz ze sprzężeniami.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/06/2025 18:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama