– Niedawno mile zaskoczył mnie widok służb porządkowych opróżniających po południu kosze na ulicy Franciszkańskiej. Cisnęło się na usta stwierdzenie: brawo włodarze. Niestety zupełnie odmienny widok zastałem podczas spaceru nad Sanem, w okolicy osiedla Kmiecie. Kosze przepełnione, walające się wokół śmieci i nieprzyjemny zapach. To samo dzieje się na plaży na wspomnianym osiedlu.
Trzy kosze wypełnione po brzegi, a dookoła pełno odpadków. Osobiście nie rzuciłbym śmieci obok kosza, ale ludzie, widząc przepełnione śmietniki, tak właśnie robią. Nie trzeba być geniuszem, żeby się domyślić, że w czasie letnich dni ludzie chętniej przebywają nad wodą i spacerują nad Sanem, więc pojemniki na odpadki szybciej się wypełniają. Drodzy zarządcy, ustawcie pojemniejsze kosze i opróżniajcie je częściej, by żyło nam się lepiej. A jakby się udało postawić tam dodatkowe kontenery służące do segregacji, byłby to już zupełny luksus, który – notabene – w innych miastach jest standardem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze