Organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Przemyślu. Zanim rozpoczęło się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, przez przemyski Rynek przejechała kolumna rowerzystów w mikołajowych strojach.
To niespodzianka, którą „Przemyska Masa Krytyczna” wprowadziła mieszkańców w mikołajowy nastrój, a stragany z czekoladą dopełniały odświętnego klimatu.

Spotkanie z Mikołajem poprzedzili rowerzyści.
Kilka minut przed piętnastą Rynek był już pełny. Na estradzie przed ratuszem wystąpił zespół z Klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, który zaprezentował barwny spektakl o przygodach św. Mikołaja. Dzieci stojące najbliżej estrady z zaciekawieniem śledziły perypetie Świętego, ale większość z niecierpliwością patrzyła w kierunku Kazimierzowskiej, bo stamtąd miał nadjechać oczekiwany gość.

Święty Mikołaj prezentował się okazale.
Artyści z zespołu zainicjowali śpiewaną od lat piosenkę powitalną „Człap, człap, idzie już. Święty Mikołaj jest tuż-tuż”. Wreszcie po kilkukrotnym jaj jej odśpiewaniu w głębi Kazimierzowskiej rozległo się bębnienie. Za moment ukazał się rozjarzony światełkami pojazd z dostojnym gościem, który – zamiast tradycyjnymi saniami – przybył ekologicznym pojazdem elektrycznym. Trzeba było widzieć roziskrzone oczy najmłodszych wpatrzone w Mikołaja, który dostojnie zajął honorowe miejsce na estradzie.
Po krótkim powitaniu dzieci Mikołaj poprosił swoich pomocników o rozdanie symbolicznych prezentów, co trochę trwało, gdyż worków ze słodyczami było sporo, a dzieci na Rynku ogrom. Żeby dzieciakom się nie dłużyło, wspomniany już zespół z 5. batalionu zaprezentował kilka okolicznościowych piosenek i godzinę później św. Mikołaj odjechał, a najmłodsi – zadowoleni ze spotkania – wraz z rodzicami rozeszli się do domów.
J.
Darczyńcy
Mikołajowa impreza odbyła się dzięki wsparciu następujących służb, instytucji i firm: Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, BiOSG, SOK, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, 20. Brygady OTK, Służby Więziennej, PARR S.A., Nadleśnictwa Krasiczyn, PGM sp. z.o.o w Przemyślu, MPEC, Kongregacji Kupieckiej, MOPS, NSZZ Pracowników Komunikacji Miejskiej, Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, TBS sp. z.o.o., Hurtowni Piotruś Pan oraz PWiK sp. z.o.o. W imieniu przemyskich dzieci wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze