Reklama

Człap, człap, idzie już… Św. Mikołaj w Przemyślu

11/12/2024 14:39

Organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Przemyślu. Zanim rozpoczęło się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, przez przemyski Rynek przejechała kolumna rowerzystów w mikołajowych strojach.

To niespodzianka, którą „Przemyska Masa Krytyczna” wprowadziła mieszkańców w mikołajowy nastrój, a stragany z czekoladą dopełniały odświętnego klimatu.

Spotkanie z Mikołajem poprzedzili rowerzyści.

 

Kilka minut przed piętnastą Rynek był już pełny. Na estradzie przed ratuszem wystąpił zespół z Klubu 5. Batalionu Strzelców  Podhalańskich z Przemyśla, który zaprezentował barwny spektakl o przygodach św. Mikołaja. Dzieci stojące najbliżej estrady z zaciekawieniem śledziły perypetie Świętego, ale większość z niecierpliwością patrzyła w kierunku Kazimierzowskiej, bo stamtąd miał nadjechać oczekiwany gość.

Reklama

Święty Mikołaj prezentował się okazale.

Artyści z zespołu zainicjowali śpiewaną od lat piosenkę powitalną „Człap, człap, idzie już. Święty Mikołaj jest tuż-tuż”. Wreszcie po kilkukrotnym jaj jej odśpiewaniu w głębi Kazimierzowskiej rozległo się bębnienie. Za moment ukazał się rozjarzony światełkami pojazd z dostojnym gościem, który – zamiast tradycyjnymi saniami – przybył ekologicznym pojazdem elektrycznym. Trzeba było widzieć roziskrzone oczy najmłodszych wpatrzone w Mikołaja, który dostojnie zajął honorowe miejsce na estradzie.

Reklama

Po krótkim powitaniu dzieci Mikołaj poprosił swoich pomocników o rozdanie symbolicznych prezentów, co trochę trwało, gdyż worków ze słodyczami było sporo, a dzieci na Rynku ogrom. Żeby dzieciakom się nie dłużyło, wspomniany już zespół z 5. batalionu zaprezentował kilka okolicznościowych piosenek i godzinę później św. Mikołaj odjechał, a najmłodsi – zadowoleni ze spotkania – wraz z rodzicami rozeszli się do domów.
J.


Darczyńcy
Mikołajowa impreza odbyła się dzięki wsparciu następujących służb, instytucji i firm: Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, BiOSG,  SOK, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, 20. Brygady OTK, Służby Więziennej, PARR S.A., Nadleśnictwa Krasiczyn, PGM sp. z.o.o w Przemyślu, MPEC, Kongregacji Kupieckiej, MOPS, NSZZ Pracowników Komunikacji Miejskiej, Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, TBS sp. z.o.o., Hurtowni Piotruś Pan oraz PWiK sp. z.o.o. W imieniu przemyskich dzieci wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/12/2024 09:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama