Jeden z członków Miejskiej Komisji Wyborczej w Przemyślu miał przekazać nieuprawnionym osobom zdeponowane w sejfie dokumenty. Sprawę zgłosił do prokuratury poseł i zarazem kandydat na prezydenta Przemyśla Wojciech Bakun.
Według naszych informacji, członek komisji przekazał dokumenty przedstawicielowi jednego z komitetów wyborczych, mimo że nie miał do tego prawa.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska potwierdziła nam, że takie zgłoszenie wpłynęło do prokuratury rejonowej. Najprawdopodobniej w czwartek prokurator okręgowy zdecyduje, czy sprawą będzie się zajmować miejscowa prokuratura, czy – aby uniknąć podejrzeń o brak bezstronności – należy ją przekazać do innego miasta.
W poniedziałek komisarz wyborczy przyjął rezygnację przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Przemyślu sędzi Agnieszki Tworzydło. Powody tej decyzji nie są znane, w kuluarach mówi się jednak, że jest to związane z zaistniałą sytuacją i prawdopodobnym złamaniem prawa przez jednego z członków komisji.
W środę odbyło się posiedzenie MKW. Poseł Wojciech Bakun usiłował uzyskać wgląd do protokołu, który miał powyższy fakt potwierdzać. Komisja nie wyraziła na to zgody i poleciła posłowi odczekać 15 minut.
Kwadrans przedłużył się jednak do 2 godzin. W tym czasie członkowie komisji pojedynczo kilkukrotnie opuszczali salę, a na pytania, czy długo jeszcze trzeba czekać, odpowiadali zdawkowe: „nie wiem”, „jeszcze chwilę” lub przechodzili bez słowa. Jeden z nich, na uwagę „miało być 15 minut”, odparł: „nie mamy zegarków”.
W końcu W. Bakun otrzymał na piśmie uchwałę komisji, która nie wyraziła zgody na przekazanie protokołu i odesłała go do komisarza wyborczego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Skandal. Panie Pośle, sami przyłożyliście rękę do zawłaszczenia przez tych nieudaczników sądów.
Miało być 15 minut, no ale Kuchciński nie odbierał telefonu, prezes karmił kota to jak mieli podjąć decyzję!
"aby uniknąć podejrzeń o bezstronność"? Kto to pisze?
I to jest właściwa osoba na Prezydenta Przemyśla . Pan Bakun jak widać nie obiecuje tylko działa . Na to czeka Miasto Przemyśl .
Trzeba stawiać na młodych. Mogą się nawet czasami mylić ale mają energię i zapał.To Oni powinni budować Polskę swoich marzeń.Starzy zgrani jak płyta chodnikowa nie potrafią nic konkretnego zaproponować dla naszego miasta prócz budowy pomników i fetowania każdej możliwej klęski naszego Narodu,oraz różnej maści podłych przekrętów nawet w komisjach wyborczych.Wydaje mi się,że podłość w życiu publicznym powinniśmy szczególnie zwalczać jak największe zło.To podłość zbliża nas do tak demokratycznych państw Czeczenia czy jej podobne.
Myślę, że nie chodzi o młodych, ale uczciwych.
Do 123Z całym szacunkiem do Pana Bakuna- czy to że jest młody i bardzo chce być Prezydentem Przemyśla wystarcza aby ubiegać się o to stanowisko ?Czy ma wiedzę, doświadczenie i wykształcenie ?Czytam , jakie ma plany , program wyborczy ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym co zrobił konkretnie dla Przemyśla i jego mieszkańców - jako poseł.
Program jest na FB - bardzo przyzwoity. Mój głos już ma
moj glos tez juz ma,trzeba stawiac na mlodych w tym miescie,staruchy juz niech ida spac tyle lat rzadzili i widac efekty tej pracy ,mlodzi za ich kadencji wyjechali za chlebem w swiat a swita przemyska w tym rzadzie tylko konto sobie nabila. KONIEC ICH RZADZENIA ......MLODA SILA DO BOJU
ludzie głosują a wygrywają ci ,których znajomi liczą głosy ...już wiecie jak będą liczone głosy w wyborach
Jedyny plus tej afery, to pozbycie się z Komisji żałosnej A. Tworzydło.
Z całym szacunkiem proponuje np. porównanie profili wszystkich kandydatów na prezydenta na fb. Zobaczysz od kiedy są prowadzone, czy powstały 2 miesiące temu czy kilka lat temu. Poczytaj tam sobie, co, kto, kiedy zrobił.Potem możesz zacząć zastanawiać się co kto zrobił dla miasta.A na końcu spytaj ludzi, którzy próbują coś ruszyć w tym mieście np. inicjatora otwarcia mini toru żużlowego, organizatorów święta Kmieci, czy wskrzeszenie linii 102 i wielu innych, kto z miasta im pomagał.Na pewno nie znajdziesz tego na pierwszych stronach gazet.
no chyba sobie jaja robisz.. "co zrobił konkretnie dla Przemyśla i jego mieszkańców - jako poseł?" O tym możesz sobie poczytać na profilu Pana Posła, a to pytanie zadaj lepiej, tym którzy w tym mieście w ostatnich latach nie zrobili NIC, czyli innym kandydatom na prezydenta, którzy zasiadali w radzie miasta i mieli ku temu wszelkie sposobności. Teraz piękna kampania i nagle wszystko zrobimy, rowery miejskie, nowe autobusy, igielit na stoku, skocznie narciarską, tor formuły 1, a jak będzie trzeba to na juwenalia koncert Nirvany..
Skandal. Panie Pośle, sami przyłożyliście rękę do zawłaszczenia przez tych nieudaczników sądów.
Miało być 15 minut, no ale Kuchciński nie odbierał telefonu, prezes karmił kota to jak mieli podjąć decyzję!
"aby uniknąć podejrzeń o bezstronność"? Kto to pisze?