W ubiegłą sobotę (7 marca) prawie sto pań przez kilka godzin aplikowało sobie dawkę pozytywnej energii, ćwicząc różnorodne formy aerobiku i fitness.
– Naprawdę warto, bo przecież człowiek jest stworzony do ruchu. Mamy przecież tyle mięśni, które wymagają stałych ćwiczeń, żeby całe ciało dobrze funkcjonowało. Bo jak ono się rusza, to znaczy, że żyje, a bez ruchu gnuśnieje. Po pierwszych ćwiczeniach czujemy zakwasy, ale przy następnych już znikają i możemy się zająć inną partią mięśni. Wiosna to dobra pora na takie ćwiczenia, bo za sobą mamy zimę, święta, nadmiar kalorii, więc skoro cały świat budzi się do życia i my powinniśmy zadbać o rozruch. Może kogoś zmylić nazwa „maraton”, ale to nie jest konkurs na wydolność. Liczy się tylko dobry nastrój. W dowolnym momencie można dołączyć do grupy ćwiczących i w każdej chwili zrobić sobie przerwę. W trakcie zajęć są prezentowane nie tylko przeróżne style ćwiczeń, ale także przyrządy, sprzęty gimnastyczne. Zorganizowanie tej imprezy wymagało dużo wysiłku i chcę podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie mi pomagali, co świadczy o coraz powszechniejszym rozumieniu potrzeby ruchu i ćwiczeń – kończy Elżbieta Niegowska Śliwiak i wraca na salę do czekających na nią pań.

fot.Jacek Szwic
Podczas maratonu liczy się tylko dobry nastrój. W trakcie zajęć prezentowane są przeróżne style ćwiczeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze