Reklama

Cztery miesiące – ponad 750 fałszywek

05/05/2026 19:58

Jak poinformowała służba prasowa BiOSG, od początku roku funkcjonariusze ujawnili na granicy oraz podczas działań wewnątrz kraju ponad 750 nieprawdziwych dokumentów.


W ostatnim czasie do odprawy na przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się obywatelka Ukrainy, która przekraczała granicę pieszo na kierunku wejściowym. Jednym z dokumentów, które okazała do kontroli była austriacka karta pobytu. Mundurowi szubko zauważyli, że jedna z cyfr został przerobiona (z trójki „zrobiła się” ósemką). W ten sposób podróżna chciała przedłużyć sobie ważność dokumentu z marca na sierpień br.

Fortel się nie udał, kobieta przyznała się do wykorzystania fałszywego dokumentu i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Reklama

„Dodatkowo strażnicy graniczni ustalili, że kobieta już wcześniej miała problemy z polskim prawem. Decyzją sądu została wpisana do bazy Wykaz jako osoba niepożądana w Polsce. Od strażników granicznych otrzymała decyzję o odmowie wjazdu i wróciła na Ukrainę”

– dodali mundurowi.

We wtorek, 28 kwietnia w Budomierzu funkcjonariusze wykryli natomiast sfałszowaną wizę – rzekomo wydaną przez władze Norwegii. Wygląd wizy odbiegał od obowiązującego wzoru, brakowało również podstawowych zabezpieczeń a dokumentem posłużył się podczas kontroli 21-letni obywatel Ukrainy. Jak przyznał, za fałszywkę zapłacił 500 dolarów amerykańskich.

Reklama

„Mężczyzna został przesłuchany, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności. Finalnie do Polski nie wjechał”

– poinformowała służba prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2026 19:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama