Od kilku tygodni w Przemyślu działają czwarte warsztaty terapii zajęciowej dla 20 podopiecznych. Jednak kilka dni temu doszło do ich oficjalnego otwarcia.
Warsztaty prowadzone są przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu przy ul. Dworskiego 104. Pomysł ich utworzenia wyszedł od dyrektor placówki Doroty Wiech-Iwaneczko. Przy zaangażowaniu wielu osób, ale przede wszystkim wspomnianego stowarzyszenia, udało się przygotować i zaadaptować to miejsce pod potrzeby uczestników. Podopieczni placówki mają do dyspozycji cztery pracownie, z których jedna wyposażona jest w nowoczesny piec do wypalania ceramiki[paywall].
– Mimo że w naszym mieście funkcjonowały już trzy warsztaty, bez problemu znalazły się osoby chętne do uczestnictwa w tej formie rehabilitacji społecznej. W ubiegłym roku liczba uczestników w pozostałych warsztatach zwiększona została o kolejne dziesięć osób. Według stanu na 1 stycznia 2024 roku liczba uczestników we wszystkich warsztatach na terenie miasta wynosi 145 osób
Reklama
– powiedział Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu.
Otwarcie kolejnej tego typu placówki byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie z zewnątrz. W br. miasto z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymało 7 mln 507 tys. 830 zł, z czego 4 mln 885 tys. 920 zł przeznaczone jest na finansowanie właśnie warsztatów terapii zajęciowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze