Reklama

Czwórka podróżnych miała podrobione wyniki testu na COVID-19

Kierujący usiłował skorumpować pogranicznika po tym, jak się posłużył fałszywym prawem jazdy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce podczas kontroli drogowej w Wyżnem wytypowali busa na bułgarskich numerach rejestracyjnych. Podróżowali nim 4 obywateli Bułgarii w wieku od 19 do 67 lat.

Okazało się, że kierujący posługuje się fałszywym prawem jazdy, a wszyscy podróżujący... podrobione negatywne wynik testów na COVID-19. 

Kierowca, aby uniknąć grożących mu konsekwencji, usiłował wręczyć mundurowym 100 euro łapówki. Został natychmiast zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty łapownictwa i wykorzystania fałszywych dokumentów. 

Dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny. Prokurator zarządził również przepadek banknotu o nominale 100 € na rzecz Skarbu Państwa.

Wykonano też test na COVID-19. Był pozytywny, więc cudzoziemiec najbliższe dni spędzi na obowiązkowej izolacji.

Reklama

Zarzuty wykorzystania fałszywych dokumentów postawiono też pasażerom busa, którzy dobrowolne poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Fałszywe wyniki testów kupili w Bułgarii za ok. 250 złotych. Decyzją sanepidu trafili na kwarantannę.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zzz - niezalogowany 2021-03-31 01:55:52

    Łapownictwa ????‍♀️Czy łapówkarstwa? Co brałeś z kim piłeś? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama