Kierujący usiłował skorumpować pogranicznika po tym, jak się posłużył fałszywym prawem jazdy.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce podczas kontroli drogowej w Wyżnem wytypowali busa na bułgarskich numerach rejestracyjnych. Podróżowali nim 4 obywateli Bułgarii w wieku od 19 do 67 lat.
Okazało się, że kierujący posługuje się fałszywym prawem jazdy, a wszyscy podróżujący... podrobione negatywne wynik testów na COVID-19.
Kierowca, aby uniknąć grożących mu konsekwencji, usiłował wręczyć mundurowym 100 euro łapówki. Został natychmiast zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty łapownictwa i wykorzystania fałszywych dokumentów.
Dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny. Prokurator zarządził również przepadek banknotu o nominale 100 € na rzecz Skarbu Państwa.
Wykonano też test na COVID-19. Był pozytywny, więc cudzoziemiec najbliższe dni spędzi na obowiązkowej izolacji.
Zarzuty wykorzystania fałszywych dokumentów postawiono też pasażerom busa, którzy dobrowolne poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.
Fałszywe wyniki testów kupili w Bułgarii za ok. 250 złotych. Decyzją sanepidu trafili na kwarantannę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Łapownictwa ????♀️Czy łapówkarstwa? Co brałeś z kim piłeś?
Łapownictwa ????♀️Czy łapówkarstwa? Co brałeś z kim piłeś?