24 i 25 marca br. odbyły się konkursy na dyrektorów pięciu przemyskich placówek oświatowych. W czterech przypadkach dotychczasowi dyrektorzy pozostali na swoich stanowiskach. Wakat jest w jednej placówce.
Konkursy na dyrektorów, których 5-letnia kadencja minęła w br., odbyły się w: Przedszkolu Miejskim nr 4, Przedszkolu Miejskim nr 19, Szkole Podstawowej nr 14, Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewycza[paywall].
Oprócz konkursu w SP 14 (dwoje kandydatów) i Przedszkolu Miejskim nr 19, do trzech pozostałych przystąpiło po jednej osobie. Kandydatami byli ci, którzy do tej pory pełnili stanowiska szefów tych placówek. I w dyrektorskim fotelu pozostaną nadal. Dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 4 jest Jolanta Zaleska, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych – Andrzej Olejnik, a Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewycza – Piotr Pipka.
W SP 14 było dwoje kandydatów, ale konkurs wygrała dotychczasowa dyrektor, czyli Małgorzata Kozaczenko. W Przedszkolu Miejskim nr 19 natomiast urzędująca szefowa (Maria Marcinkiewicz) nie przystąpiła do konkursu. Wystartowała osoba z zewnątrz, ale nie przeszła rozmowy kwalifikacyjnej. Teraz decyzja należy do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, który sam musi wskazać odpowiednią osobę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."dyrektor" haha kasa jak nauczyciel dyplomowany a zapierdziel 24 godz/doba - dla frajerów
"dyrektor" haha kasa jak nauczyciel dyplomowany a zapierdziel 24 godz/doba - dla frajerów