Reklama

Czy będzie zmiana organizacji ruchu w obrębie przemyskiej starówki? Pięć propozycji


13 listopada br. doszło do spotkania, jakie zorganizował przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski, z przedstawicielami 30 firm, przedsiębiorstw, osób prywatnych, itp., którzy prowadzą działalność gospodarczą o obrębie przemyskiej starówki.


Głównym tematem dysput było wspólne wypracowanie propozycji zmian, zmierzających do zmniejszenia ruchu samochodowego na terenie Starego Miasta. Pomysły zostały ujęte w pięciu głównych punktach, które oczywiście wymagają uszczegółowienia. Zwłaszcza jeśli chodzi o konkretne ustalenie granic wskazywanego w piśmie Starego Miasta, jak również kwestii, kto ma egzekwować przytoczone poniżej zapisy.

Po pierwsze:

  • w godzinach od 12 do 21 w soboty i niedziele zostałby wprowadzony całkowity zakaz poruszania się samochodów dostawczych w obrębie Starego Miasta.

Po drugie:

  • od poniedziałku do niedzieli obowiązywałby wjazd na teren Starego Miasta tylko i wyłącznie dla mieszkańców tego rejonu i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w tym rejonie.

– To wiązałoby się z przygotowaniem i wydaniem specjalnych identyfikatorów, uprawniających do wjazdu mieszkańców i postoju do 15 minut przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w tym rejonie

Reklama

– wyjaśnił M. Kowalski.

Po trzecie:

  • wyznaczenie dla przedsiębiorców dwóch specjalnych miejsc parkingowych przy ul. Ratuszowej 16, na wysokości popularnej „zielonej budki” (oczywiście poniżej niej, tuż obok schodów prowadzących na ul. Kazimierzowską) oraz jednego specjalnego miejsca parkingowego na wysokości Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Po czwarte:

  • przeniesienie znaku „zakaz wjazdu” (B-2) zamontowanego obecnie na budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu od strony wjazdu na ulicę Mostową z ulicy Ratuszowej na ul. Rynek 1, w bezpośrednim sąsiedztwie bistra „Selfier”.

Po piąte wreszcie:

  • montaż w niedalekiej przyszłości automatycznych słupków (na odczyt rejestracji) w okolicach wjazdu na ulicę Kazimierzowską od strony ulicy Ratuszowej (koło szalet miejskich).

– Te propozycje zyskały przychylność wszystkich osób obecnych na spotkaniu. Pismo z prośbą o zmianę organizacji ruchu na starówce skierowałem dzisiaj do prezydenta miasta Wojciech Bakuna. Od niego zależy czy do nich dojdzie

– podsumował przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu M. Kowalski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/11/2025 15:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama