Połączenie szpitala przy ulicy Słowackiego, przychodni kolejowej i Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio przy ulicy Monte Cassino w Przemyślu w jeden twór może przysporzyć pacjentom problemów komunikacyjnych. – Może warto pomyśleć o stworzeniu w rozkładzie jazdy autobusów MZK jednej linii, która połączyłaby wszystkie trzy placówki? – zastanawia się wielu mieszkańców miasta, korzystających z usług wspomnianych szpitali.
Sprawą zainteresowali radnego Maciej Kamińskiego (PiS), który złożył interpelację do władz miasta. – Uważam, że godnym rozważenia jest ujęcie w obecnych liniach autobusowych ciągłego połączenia pomiędzy szpitalami w Przemyślu. Biorąc pod uwagę, że obecna reorganizacja służby zdrowia ma na celu uporządkowanie oddziałów, poradni, laboratoriów i ulokowanie ich w trzech różnych miejscach przy ulicach: Sportowej, Słowackiego i Monte Cassino, niezbędną byłaby zmiana rozkładu jazdy MZK – uważa radny M. Kamiński[paywall]. – Przekształcenie którejś z linii tak, aby kursowała między placówkami co najmniej kilka razy dziennie. Na pewno ułatwi to pacjentom korzystanie z tych placówek. Sprawi, że łatwiej będzie im się przemieszczać między nimi, a z drugiej strony może zwiększyć ilość pasażerów. Pamiętać należy, że wśród tej grupy jest wiele osób starszych – wyjaśnił, dodając: – Nie mówię tutaj o utworzeniu nowych linii czy zwiększeniu liczby kursów, tylko o zmianie trasy obecnie jeżdżących pomiędzy ulicami Monte Cassino i Słowackiego.
O odpowiedź poprosiliśmy rzecznika prasowego przemyskiego magistratu Witolda Wołczyka: – Linia MZK obsługująca dwa szpitale już istnieje i została utworzona właśnie w tym celu, aby ułatwić mieszkańcom, pacjentom komunikację pomiędzy tymi placówkami zdrowia. W 2010 roku przemyski zakład zrealizował projekt modernizacji sześciu autobusów, wyznaczając linie, które będą dowoziły pacjentów do szpitali. Dwa zmodernizowane autobusy obsługują właśnie linię numer 16, która zaczęła funkcjonować od 2011 roku (pozostałe to linie 18, 01, 02). „Szesnastka” nie przejeżdża co prawda przez ulicę Sportową, ale zatrzymuje się w pobliżu dawnej przychodni kolejowej, czyli na przystanku przy ulicy Jagiellońskiej. Do niego prowadzi krótka droga przez Most Kamienny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie radny,wystarczy sie zapozna c z liniami a nie sie wygłupiac
http://mzk.przemysl.pl/_rozklad/tabliczka.phpChyba nie takiego połączenia. Bezpośrednio jadącego przez te trzy jednostki jednocześnie. Fakt jest jeden że ani 16 ani 01,02, nie jadą przez sportową a 01 i 02 nie docierają do Miejskiego Szpitala. Więc to dobry pomysł dla starszych i schorowanych osób, ale również dla wszystkich mieszkańców. Nie wszyscy mają samochody....Natomiast czy nie można uruchomić specjalnej linii Panie Radny? Parę kursów w ciągu dnia to nie taki majątek. Gratuluję pomysłu, ale też proszę o rozwagę i rozważenie tego pomysłu.
A co za problem np. puścić na miesiąc, próbnie wynajęty busik żeby jeździł między 7-17 w pętli co godzinę: Sportowa - M.Casino - Słowackiego - Sportowa. Sprawdzi się, będą chętni, opłaci się - to nie ma sprawy, trza uruchomić? Nie ma za co wynająć? Niech Prezydent i wiceprezydenci oraz inni ważni urzędnicy na miesiąc lub więcej, obetną sobie przynajmniej o połowę horrendalnie wysokie pensje, to i na dwa wystarczy.
Przecież jest linia nr 16
I 01 i 02
Panie radny,wystarczy sie zapozna c z liniami a nie sie wygłupiac