Reklama

Czy jest szansa na „skomunikowanie” placówek medycznych w Przemyślu?

Połączenie szpitala przy ulicy Słowackiego, przychodni kolejowej i Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio przy ulicy Monte Cassino w Przemyślu w jeden twór może przysporzyć pacjentom problemów komunikacyjnych. – Może warto pomyśleć o stworzeniu w rozkładzie jazdy autobusów MZK jednej linii, która połączyłaby wszystkie trzy placówki? – zastanawia się wielu mieszkańców miasta, korzystających z usług wspomnianych szpitali.

Sprawą zainteresowali radnego Maciej Kamińskiego (PiS), który złożył interpelację do władz miasta. – Uważam, że godnym rozważenia jest ujęcie w obecnych liniach autobusowych ciągłego połączenia pomiędzy szpitalami w Przemyślu. Biorąc pod uwagę, że obecna reorganizacja służby zdrowia ma na celu uporządkowanie oddziałów, poradni, laboratoriów i ulokowanie ich w trzech różnych miejscach przy ulicach: Sportowej, Słowackiego i Monte Cassino, niezbędną byłaby zmiana rozkładu jazdy MZK – uważa radny M. Kamiński[paywall]. – Przekształcenie którejś z linii tak, aby kursowała między placówkami co najmniej kilka razy dziennie. Na pewno ułatwi to pacjentom korzystanie z tych placówek. Sprawi, że łatwiej będzie im się przemieszczać między nimi, a z drugiej strony może zwiększyć ilość pasażerów. Pamiętać należy, że wśród tej grupy jest wiele osób starszych – wyjaśnił, dodając: – Nie mówię tutaj o utworzeniu nowych linii czy zwiększeniu liczby kursów, tylko o zmianie trasy obecnie jeżdżących pomiędzy ulicami Monte Cassino i Słowackiego.

Można przejść przez Kamienny Most...

O odpowiedź poprosiliśmy rzecznika prasowego przemyskiego magistratu Witolda Wołczyka: – Linia MZK obsługująca dwa szpitale już istnieje i została utworzona właśnie w tym celu, aby ułatwić mieszkańcom, pacjentom komunikację pomiędzy tymi placówkami zdrowia. W 2010 roku przemyski zakład zrealizował projekt modernizacji sześciu autobusów, wyznaczając linie, które będą dowoziły pacjentów do szpitali. Dwa zmodernizowane autobusy obsługują właśnie linię numer 16, która zaczęła funkcjonować od 2011 roku (pozostałe to linie 18, 01, 02). „Szesnastka” nie przejeżdża co prawda przez ulicę Sportową, ale zatrzymuje się w pobliżu dawnej przychodni kolejowej, czyli na przystanku przy ulicy Jagiellońskiej. Do niego prowadzi krótka droga przez Most Kamienny.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    urzędas - niezalogowany 2016-04-11 18:01:37

    Przecież jest linia nr 16

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gg - niezalogowany 2016-04-11 18:26:32

    I 01 i 02

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2016-04-12 03:41:59

    Panie radny,wystarczy sie zapozna c z liniami a nie sie wygłupiac

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama