Reklama

Czy miasto ma plan na komunikację z budowanym basenem?


Coraz bliższe finału jest oddanie nowo wybudowanego kompleksu basenowego w Przemyślu. Nie ma się co zatem dziwić, że w związku z atrakcyjną dla mieszkańców inwestycją pojawiły się też zapytania o rozwiązania komunikacyjne, które pozwolą na sprawne i bezproblemowe dotarcie do obiektu. Czy miasto ma na to pomysł?


Kompleks basenowy w Przemyślu rozpala wyobraźnię mieszkańców, którzy nie mogą się doczekać momentu, w którym będą mogli przetestować wodne atrakcje. Pytanie jednak, czy z łatwością się tam dostaną komunikacją miejską, a jeśli wybiorą samochód – to czy znajdą wystarczającą przestrzeń do pozostawienia go przy obiekcie. O te kwestie dopytywała w złożonej niedawno interpelacji radna Anna Grad-Mizgała. Jak zauważyła, obecna oferta komunikacji publicznej i aktualny rozkład jazdy funkcjonujący na ulicy Sanockiej są raczej skromne i sprowadzają się do linii autobusowej nr 18, która dojeżdża do przystanków zlokalizowanych przy dzielnicy Krzemieniec. – Połączenia odbywają się co godzinę w dni nauki szkolnej, a w niedzielę i święta co półtorej godziny – zauważyła radna. Taki rozkład może się okazać niewystarczający w obliczu dużego zainteresowania ze strony mieszkańców ofertą nowego obiektu, a to z kolei może spowodować dużo większy ruch samochodowy na ulicy Sanockiej, jak i Wybrzeżu J. Piłsudskiego, a co za tym idzie korkowanie się wspomnianej trasy, bowiem znaczna część zainteresowanych wodną atrakcją z racji ograniczonej liczby połączeń zdecyduje się na samochód.

– Możliwość dotarcia do basenu komunikacją miejską wydaje się szczególnie ważna dla młodych mieszkańców Przemyśla – zauważyła radna, wskazując na ryzyko paraliżu wymienionych wcześniej ulic w sezonie turystycznym.

Reklama

Jej zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby linia autobusowa łącząca nowy obiekt z centrum miasta i pytanie o takie właśnie rozwiązanie skierowała do władz miasta.

Z odpowiedzi, jaka wpłynęła 12 lutego br. wynika, że miasto analizuje potrzeby przewozowe w rejonie nowego kompleksu oraz rozwiązania zapewniające dogodne dotarcie do niego komunikacją miejską.

„Wraz z uruchomieniem obiektu przewiduje się sukcesywne dostosowywanie oferty przewozowej, w tym zwiększanie liczby kursów linii nr 18 w okresach i porach dnia, w których wystąpi zwiększone zapotrzebowanie. Rozkład jazdy będzie kształtowany w sposób zapewniający sprawną i wygodną obsługę obiektu” – poinformował w odniesieniu do postawionych pytań prezydent Wojciech Bakun.

Reklama

W uzupełnieniu dodał, że w planach jest dalsze wzmocnienie dostępności komunikacyjnej kompleksu basenów, między innymi poprzez uruchomienie dodatkowej linii autobusowej, która zapewniłaby mieszkańcom dojazd do basenów zwłaszcza w porze zwiększonego zainteresowania atrakcją.

Co z parkowaniem?

Kolejnym zagadnieniem poruszonym przez radną była kwestia parkingu park&ride (parkuj i jedź). Przypomniała, że w trakcie rozmów nad powiększeniem przemyskiej Strefy Płatnego Parkowania padła ze strony władz miasta deklaracja o utworzeniu przy dolnym wyciągu na ulicy Sanockiej takiego parkingu dla osób...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 25% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/03/2026 11:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama