Coraz bliższe finału jest oddanie nowo wybudowanego kompleksu basenowego w Przemyślu. Nie ma się co zatem dziwić, że w związku z atrakcyjną dla mieszkańców inwestycją pojawiły się też zapytania o rozwiązania komunikacyjne, które pozwolą na sprawne i bezproblemowe dotarcie do obiektu. Czy miasto ma na to pomysł?
Kompleks basenowy w Przemyślu rozpala wyobraźnię mieszkańców, którzy nie mogą się doczekać momentu, w którym będą mogli przetestować wodne atrakcje. Pytanie jednak, czy z łatwością się tam dostaną komunikacją miejską, a jeśli wybiorą samochód – to czy znajdą wystarczającą przestrzeń do pozostawienia go przy obiekcie. O te kwestie dopytywała w złożonej niedawno interpelacji radna Anna Grad-Mizgała. Jak zauważyła, obecna oferta komunikacji publicznej i aktualny rozkład jazdy funkcjonujący na ulicy Sanockiej są raczej skromne i sprowadzają się do linii autobusowej nr 18, która dojeżdża do przystanków zlokalizowanych przy dzielnicy Krzemieniec. – Połączenia odbywają się co godzinę w dni nauki szkolnej, a w niedzielę i święta co półtorej godziny – zauważyła radna. Taki rozkład może się okazać niewystarczający w obliczu dużego zainteresowania ze strony mieszkańców ofertą nowego obiektu, a to z kolei może spowodować dużo większy ruch samochodowy na ulicy Sanockiej, jak i Wybrzeżu J. Piłsudskiego, a co za tym idzie korkowanie się wspomnianej trasy, bowiem znaczna część zainteresowanych wodną atrakcją z racji ograniczonej liczby połączeń zdecyduje się na samochód.
– Możliwość dotarcia do basenu komunikacją miejską wydaje się szczególnie ważna dla młodych mieszkańców Przemyśla – zauważyła radna, wskazując na ryzyko paraliżu wymienionych wcześniej ulic w sezonie turystycznym.
Reklama
Jej zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby linia autobusowa łącząca nowy obiekt z centrum miasta i pytanie o takie właśnie rozwiązanie skierowała do władz miasta.
Z odpowiedzi, jaka wpłynęła 12 lutego br. wynika, że miasto analizuje potrzeby przewozowe w rejonie nowego kompleksu oraz rozwiązania zapewniające dogodne dotarcie do niego komunikacją miejską.
„Wraz z uruchomieniem obiektu przewiduje się sukcesywne dostosowywanie oferty przewozowej, w tym zwiększanie liczby kursów linii nr 18 w okresach i porach dnia, w których wystąpi zwiększone zapotrzebowanie. Rozkład jazdy będzie kształtowany w sposób zapewniający sprawną i wygodną obsługę obiektu” – poinformował w odniesieniu do postawionych pytań prezydent Wojciech Bakun.
Reklama
W uzupełnieniu dodał, że w planach jest dalsze wzmocnienie dostępności komunikacyjnej kompleksu basenów, między innymi poprzez uruchomienie dodatkowej linii autobusowej, która zapewniłaby mieszkańcom dojazd do basenów zwłaszcza w porze zwiększonego zainteresowania atrakcją.
Kolejnym zagadnieniem poruszonym przez radną była kwestia parkingu park&ride (parkuj i jedź). Przypomniała, że w trakcie rozmów nad powiększeniem przemyskiej Strefy Płatnego Parkowania padła ze strony władz miasta deklaracja o utworzeniu przy dolnym wyciągu na ulicy Sanockiej takiego parkingu dla osób...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 25% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze