Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że mimo fatalnej sytuacji finansowej, niektórzy urzędnicy w przemyskim magistracie otrzymali z dniem 1 stycznia br. podwyżki. Postanowiliśmy sprawdzić te pogłoski.
– Jak to jest, że w mieście bieda, aż piszczy, a w magistracie pan prezydent przyznaje podwyżki swoim podwładnym? Czy nie jest obłudą to, że podczas sesji budżetowej mówi się, że nie ma na nic pieniędzy, a te jednak się pojawiają. Gdzie te oszczędności? – zastanawia się nasz czytelnik[paywall].
Co mówią liczby? Wydatki na administrację, a więc na wynagrodzenia i obsługę urzędników miejskich to według planu na 2016 r. kwota 20 mln 311 tys. 834 zł. W 2015 r. wynosiła 21 mln 640 tys. 435 zł 98 gr. Różnica to 1 mln 328 tys. 601 zł 98 gr. Tyle udało się zaoszczędzić w miejskim budżecie na utrzymanie administracji samorządowej. To jednak nie znaczy, że wspomnianych podwyżek w magistracie nie będzie...
O szczegóły zapytaliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Przemyślu Witolda Wołczyka. – Trudno w tym momencie przewidzieć, ile osób pracujących w naszym urzędzie może otrzymać indywidualne podwyżki, które najczęściej związane są z awansem zawodowym. Nie jest natomiast planowana w 2016 roku ogólna podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich urzędników. Prezydent miasta nie przewiduje zmian organizacyjnych, co nie oznacza, że nie nastąpią, jeżeli będzie taka potrzeba – wyjaśnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przecież takich p...... wybraliście sobie - to o co chodzi?
Kto miał dostać ten dostał. Lojalność ponad wszystko
Nas, jako Miasto, nie stać na tanich urzędników.
skoro "ciemnogród"wybrał to MA-oszczedzac trzeba na wszystkim tylko nie na urzednikach,żenada i wstyd
oj ludzie zawistni i dziwnie naiwni. Tak na pewno dostali po 100 zł podwyżki wszyscy urzędnicy miejscy Ci co mieli do tej pory 1750zł. Od 1 stycznia wzrosło minimum socjalne hahahahah do wysokości 1850zł.
Zabrano nauczycielom dodatki motywacyjne to dano podwyżki - dziękujemy.
Przecież takich p...... wybraliście sobie - to o co chodzi?
Kto miał dostać ten dostał. Lojalność ponad wszystko
Nas, jako Miasto, nie stać na tanich urzędników.