Reklama

Czy tak potrzebny osobom starszym klub seniora zniknie z mapy miasta?

30/01/2015 13:00

– Takie miejsce jest potrzebne – mówią seniorzy, którzy odwiedzają świetlicę „Senior” w Przemyślu. Ze względów finansowych miejsce to za miesiąc może przestać funkcjonować.

Świetlicę prowadzi sześć kobiet, które otrzymały dofinansowanie, powołały spółdzielnię socjalną i podjęły się prowadzenia klubu dla seniorów. – Zauważyłyśmy, że takie miejsca są potrzebne. Dla starszych nie ma praktycznie nic. Są puby, restauracje, ale one są skierowane głównie do ludzi młodych – mówi prezes spółdzielni Małgorzata Jaszewska. – Dla nas natomiast ten klub miał być miejscem pracy, ale też możliwością wyjścia do ludzi. Byłyśmy bezrobotne i zdeterminowane, żeby podjąć się jakiegoś działania, nawet wolontariatu – opowiada. 

Chcę się czuć potrzebna

O klubie bardzo dobrą opinię ma również Grażyna Koralewicz, która uczestniczy w zajęciach. – Jest to chyba jedyne takie miejsce w mieście dla seniorów. Możemy pójść do restauracji, ale tam można najwyżej posiedzieć, porozmawiać i napić się kawy. Świetlica oferuje różnorakie zajęcia – opisuje. – Mam za sobą 35 lat pracy zawodowej i chcę nadal czuć się potrzebna, móc spotykać się z ludźmi i coś pożytecznego robić. Dla wielu osób samotność jest przykra – argumentuje pani Grażyna. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości