Po raz siódmy odbył się w Kańczudze konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Jak zwykle było w czym wybierać, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach wiekowych laury zwycięstwa przypadły: Dawidowi Łozie, Milenie Pakule i Justynie Kozłowskiej.
W przedświątecznym klimacie żaden z uczestników organizowanego przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga konkursu nie został z pustymi rękoma: każdy otrzymał dyplom, a także płytę z kolędami w wykonaniu chóru „Michael” z Kańczugi. Ci wyróżnieni przez komisję konkursową dodatkowo dostali nagrody rzeczowe. Jury[paywall] oceniało szereg czynników. Kryterium wyjściowym była obecność w szopce ważnych elementów tradycji bożonarodzeniowej, takich jak: Święta Rodzina, Trzej Królowie, Gwiazda Betlejemska czy pasterze. Jako że konkurs miał charakter przede wszystkim plastyczny, a jego celem było rozbudzenie wyobraźni, kreatywności, ale także zachęcenie do próbowania nowych technik, ważnym elementem oceny szopek była forma. Te oczywiście były bardzo różnorodne, a jury zwracało uwagę na wykorzystanie materiałów naturalnych, a jednocześnie promowało te szopki, których autorzy stronili od sięgania po gotowe elementy, takie jak np. figurki, a także tych twórców, którzy potrafili do tematu podejść twórczo i tradycyjne cechy połączyć z innowacyjnością i oryginalnością swojego przedstawienia.
Mimo panującej pandemii chętnych to zmierzenia się z „szopkową” konkurencją nie brakowało. Choć wybór do łatwych nie należał, udało się wyłonić zwycięzców. Jako że uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie, w konkursie przyznano trzy pierwsze miejsca. Wśród najmłodszych uczestników, uczniów klas I – III, wygrał Dawid Łoza uczęszczający do SP w Kańczudze. Wśród uczniów klas IV – VIII jury za najlepszą uznano szopkę Mileny Pakuły, uczennicy SP w Rączynie. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych wygrała Justyna Kozłowska z Rączyny. W związku z obostrzeniami pandemicznymi uczestnicy mogli odbierać nagrody indywidualnie – niektórzy zrobili to jeszcze przed świętami.
|
WYNIKI VII Gminnego Konkursu „Szopka Betlejemska”:
W kategorii I (klasy I – III): 1. Dawid Łoza – SP Kańczuga, 2. Patryk Wywrot – SP Pantalowice, 3. Krystian Grządziel – SP Siedleczka. Wyróżnienie: Amanda Trawka – SP Rączyna.
W kategorii II (klasy IV – VIII): 1. Milena Pakuła – SP Rączyna, 2. Paweł Kozłowski – SP Rączyna, 3. Lilianna Paszyńska – SP Łopuszka Wielka, 3 Wiktoria Kulas – SP Rączyna. Wyróżnienie: Jakub Świrk – SP Kańczuga, Maja Lewandowska – SP Rączyna.
W kategorii III (szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe): Reklama
1. Justyna Kozłowska – Rączyna, 2. Jakub Hanus – Zespół Szkół w Kańczudze, 3. Dawid Kozłowski – Zespół Szkół w Kańczudze. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.hank you so much for this. I was into this issue and tired to tinker around to che https://shareit.onl/ ck if its possible but couldnt get it done. Now that i have seen the way you did it, thanks guyswithregards
hank you so much for this. I was into this issue and tired to tinker around to che https://shareit.onl/ ck if its possible but couldnt get it done. Now that i have seen the way you did it, thanks guyswithregards