Reklama

Czyja szopka najpiękniejsza?

02/01/2021 11:42

Po raz siódmy odbył się w Kańczudze konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Jak zwykle było w czym wybierać, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach wiekowych laury zwycięstwa przypadły: Dawidowi Łozie, Milenie Pakule i Justynie Kozłowskiej.

W przedświątecznym klimacie żaden z uczestników organizowanego przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga konkursu nie został z pustymi rękoma: każdy otrzymał dyplom, a także płytę z kolędami w wykonaniu chóru „Michael” z Kańczugi. Ci wyróżnieni przez komisję konkursową dodatkowo dostali nagrody rzeczowe. Jury[paywall] oceniało szereg czynników. Kryterium wyjściowym była obecność w szopce ważnych elementów tradycji bożonarodzeniowej, takich jak: Święta Rodzina, Trzej Królowie, Gwiazda Betlejemska czy pasterze. Jako że konkurs miał charakter przede wszystkim plastyczny, a jego celem było rozbudzenie wyobraźni, kreatywności, ale także zachęcenie do próbowania nowych technik, ważnym elementem oceny szopek była forma. Te oczywiście były bardzo różnorodne, a jury zwracało uwagę na wykorzystanie materiałów naturalnych, a jednocześnie promowało te szopki, których autorzy stronili od sięgania po gotowe elementy, takie jak np. figurki, a także tych twórców, którzy potrafili do tematu podejść twórczo i tradycyjne cechy połączyć z innowacyjnością i oryginalnością swojego przedstawienia. 

Mimo panującej pandemii chętnych to zmierzenia się z „szopkową” konkurencją nie brakowało. Choć wybór do łatwych nie należał, udało się wyłonić zwycięzców. Jako że uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie, w konkursie przyznano trzy pierwsze miejsca.  Wśród najmłodszych uczestników, uczniów klas I – III, wygrał Dawid Łoza uczęszczający do SP w Kańczudze. Wśród uczniów klas IV – VIII jury za najlepszą uznano szopkę Mileny Pakuły, uczennicy SP w Rączynie. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych wygrała Justyna Kozłowska z Rączyny. W związku z obostrzeniami pandemicznymi uczestnicy mogli odbierać nagrody indywidualnie – niektórzy zrobili to jeszcze przed świętami.

Reklama

 

WYNIKI VII Gminnego Konkursu „Szopka Betlejemska”:

 

W kategorii I (klasy I – III):

1. Dawid Łoza – SP Kańczuga,

2. Patryk Wywrot – SP Pantalowice,

3. Krystian Grządziel – SP Siedleczka.

Wyróżnienie: Amanda Trawka – SP Rączyna.

 

 W kategorii II (klasy IV – VIII):

1. Milena Pakuła – SP Rączyna,

2. Paweł Kozłowski – SP Rączyna,

3. Lilianna Paszyńska – SP Łopuszka Wielka,

3 Wiktoria Kulas – SP Rączyna.

Wyróżnienie:

Jakub Świrk – SP Kańczuga,

Maja Lewandowska – SP Rączyna.

 

W kategorii III (szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe):

Reklama

1. Justyna Kozłowska – Rączyna,

2. Jakub Hanus – Zespół Szkół w Kańczudze,

3. Dawid Kozłowski – Zespół Szkół w Kańczudze.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jacmksthd - niezalogowany 2021-01-03 07:31:11

    hank you so much for this. I was into this issue and tired to tinker around to che https://shareit.onl/ ck if its possible but couldnt get it done. Now that i have seen the way you did it, thanks guyswithregards

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości