Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała w Żurawicy. Uroczystość powiązana została z jubileuszem 30-lecia kapłaństwa proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ks. dziekana Mariana Hofmana.
Ołtarz główny, przy którym odprawiona została Eucharystia tym razem znajdował się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej Polski. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył wikariusz wspomnianej parafii, ks. Jakub Pomykała, który z kolei w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodził 1. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
Homilię wygłosił ks. dziekan M. Hofman. Eucharystii towarzyszyła m.in. Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy pod batutą Jana Łaskarzewskiego. W jej trakcie doszło do miłej uroczystości podzięki władz gminy na czele z wójtem Tomaszem Szelszczukiem, gminnych radnych, dyrekcji placówek oświatowych z Żurawicy, przedstawicieli stowarzyszeń, grup parafialnych dla świętującego 30-lecie kapłaństwa ks. dziekana M. Hofmana.
Nad całością uroczystości czuwał jak zwykle radny gminy Żurawica Witold Beer. – Ołtarz główny przygotowała szkoła. Jest przepiękny. Kolejne oczywiście mieszkańcy, jak co roku. Z własnej inicjatywy, według własnej inwencji i pomysłów. Od zawsze możemy liczyć na naszych mieszkańców, którzy tłumnie uczestniczą w procesjach. Nie inaczej było w tym roku – podsumował.
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze