Reklama

Czymże jest chleb? – Boże Ciało w Żurawicy [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała w Żurawicy. Uroczystość powiązana została z jubileuszem 30-lecia kapłaństwa proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ks. dziekana Mariana Hofmana.

Ołtarz główny, przy którym odprawiona została Eucharystia tym razem znajdował się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej Polski. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył wikariusz wspomnianej parafii, ks. Jakub Pomykała, który z kolei w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodził 1. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Homilię wygłosił ks. dziekan M. Hofman. Eucharystii towarzyszyła m.in. Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy pod batutą Jana Łaskarzewskiego. W jej trakcie doszło do miłej uroczystości podzięki władz gminy na czele z wójtem Tomaszem Szelszczukiem, gminnych radnych, dyrekcji placówek oświatowych z Żurawicy, przedstawicieli stowarzyszeń, grup parafialnych dla świętującego 30-lecie kapłaństwa ks. dziekana M. Hofmana.

Reklama

Nad całością uroczystości czuwał jak zwykle radny gminy Żurawica Witold Beer. – Ołtarz główny przygotowała szkoła. Jest przepiękny. Kolejne oczywiście mieszkańcy, jak co roku. Z własnej inicjatywy, według własnej inwencji i pomysłów.  Od zawsze możemy liczyć na naszych mieszkańców, którzy tłumnie uczestniczą w procesjach. Nie inaczej było w tym roku – podsumował.



Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości