Reklama

Dali świadectwo swojej wiary – ekstremalna droga krzyżowa

21/03/2015 12:48

13 marca br. Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu po raz trzeci zorganizował Ekstremalną Drogę Krzyżową 2015.

– Towarzysze anonimowi, nieznajomi, ale w jednym momencie stworzyła się między nami bardzo głęboka więź, serdeczność. Stacja po stacji ktoś inny odczytywał tekst rozważań, a między stacjami panowało głębokie skupienie, milczenie. W tej ciszy naprawdę można było się zatrzymać, pomyśleć nad rozważaniami kolejnych stacji i przede wszystkim być z Jezusem i słuchać – tak Sławek relacjonował swój udział w III Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

W tym roku, mimo że pogoda nie dopisała, nie zabrakło chętnych do wspólnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. Każdy z uczestników zaraz po mszy świętej o godzinie 20 otrzymał mapkę z podstawowymi informacjami dotyczącymi trasy wędrówki, a także rozważania i pamiątkowy odblask. Do pokonania były trasy: 20-kilometrowa do Przeworska, 45-kilometrowa do przemyskiej archikatedry i licząca aż 65 km do Kalwarii Pacławskiej. Uczestnicy maszerowali przez całą noc, by nad ranem z satysfakcją dotrzeć do celu.

Reklama

Po raz pierwszy osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wyruszyć w drogę, a pragnęły się włączyć w przeżywanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, mogły w niej uczestniczyć duchowo, poprzez wcześniejsze zapisanie i rozważenie tajemnic drogi krzyżowej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    misjonarz - niezalogowany 2015-03-22 20:24:28

    Czy chodzenie po podwójnej ciągłej jest zgodne  z kodeksem drogowym?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości