13 marca br. Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu po raz trzeci zorganizował Ekstremalną Drogę Krzyżową 2015.
– Towarzysze anonimowi, nieznajomi, ale w jednym momencie stworzyła się między nami bardzo głęboka więź, serdeczność. Stacja po stacji ktoś inny odczytywał tekst rozważań, a między stacjami panowało głębokie skupienie, milczenie. W tej ciszy naprawdę można było się zatrzymać, pomyśleć nad rozważaniami kolejnych stacji i przede wszystkim być z Jezusem i słuchać – tak Sławek relacjonował swój udział w III Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.
W tym roku, mimo że pogoda nie dopisała, nie zabrakło chętnych do wspólnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. Każdy z uczestników zaraz po mszy świętej o godzinie 20 otrzymał mapkę z podstawowymi informacjami dotyczącymi trasy wędrówki, a także rozważania i pamiątkowy odblask. Do pokonania były trasy: 20-kilometrowa do Przeworska, 45-kilometrowa do przemyskiej archikatedry i licząca aż 65 km do Kalwarii Pacławskiej. Uczestnicy maszerowali przez całą noc, by nad ranem z satysfakcją dotrzeć do celu.
Po raz pierwszy osoby, które z różnych przyczyn nie mogły wyruszyć w drogę, a pragnęły się włączyć w przeżywanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, mogły w niej uczestniczyć duchowo, poprzez wcześniejsze zapisanie i rozważenie tajemnic drogi krzyżowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy chodzenie po podwójnej ciągłej jest zgodne z kodeksem drogowym?
Czy chodzenie po podwójnej ciągłej jest zgodne z kodeksem drogowym?