Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Bogdan Kuliga powołał na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu młodszego brygadiera Daniela Dryniaka.
Do odczytania decyzji i wręczenia nominacji D. Dryniakowi doszło podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego przemyskich strażaków (15 grudnia br.). Decyzję o powołaniu odczytał naczelnik Wydziału Kadr, Organizacji i Nadzoru w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie bryg. Paweł Furman, a nominację wręczył Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP[paywall].16 lutego 2010 r. wykazał się niezwykłą odwagą, ratując wędkarza, który znajdował się na krze na Sanie w Przemyślu. Podczas akcji ratunkowej odniósł poważne obrażenia wskutek przygniecenia przez kry. Przeszedł dwie operacje. 19 lutego 2010 r. został odznaczony przez prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zasługi za Dzielność. 9 marca 2010 r. prezydent L. Kaczyński odwiedził D. Dryniaka w szpitalu i udekorował go nadanymi mu odznaczeniami.
– Na pewno przybędzie mi obowiązków. To duże wyzwanie i spora odpowiedzialność. Na tym stanowisku decyduje się o bezpieczeństwie w mieście i powiecie przemyskim. Wydaje mi się, że przygotowanie merytoryczne mam. Oczywiście nie zarzucę płetwonurkowania. Postaram się wszystko pogodzić – zapewnił mł. bryg. Daniel Dryniak, który jest także radnym Rady Miasta Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No tak pisior, radny miasta , stanowiska pisuarami trzeba obstawiać!
A ten co go wystawiał to z której partii? co? tego nie napiszesz?A propos z DD taki pisior jak z koziej....... chorągiewka ;]
No tak pisior, radny miasta , stanowiska pisuarami trzeba obstawiać!
A ten co go wystawiał to z której partii? co? tego nie napiszesz?A propos z DD taki pisior jak z koziej....... chorągiewka ;]