Do końca stycznia br. można zgłaszać kandydatów do Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla.
Zgodnie z regulaminem nagroda przyznawana jest za miniony rok lub za całokształt działalności osobom fizycznym i prawnym, a także innym podmiotom za[paywall] wybitne działania w dziedzinie szeroko pojętej kultury, m.in. za dokonania twórcze, artystyczne i naukowe, ochronę dziedzictwa narodowego, upowszechnianie kultury, aktywizację życia kulturalnego mieszkańców oraz budowanie pozytywnego wizerunku miasta poprzez dokonania z zakresu kultury. Wnioski należy składać do końca bm. w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu w zaklejonej kopercie z dopiskiem Doroczna Nagroda Miasta Przemyśla.
Nagroda przyznawana jest od roku 1991. W ostatnich 5 latach jej laureatami byli:
August Stanisław Fenczak – zasłużony historyk, publicysta, badacz kultury miasta Przemyśla, profesor tutejszej Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, Piotr Huget – choreograf i instruktor tańca, niestrudzony propagator kultury tanecznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, uhonorowany przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Piotr Szelążek - nauczyciel muzyki, którego pasją jest śpiew chóralny, twórca Młodzieżowych Warsztatów Muzyki Chóralnej, prof. dr hab. Jerzy Motylewicz – naukowiec, dydaktyk, popularyzator historii i kultury miasta Przemyśla, autor licznych publikacji, których wiodącym tematem jest Przemyśl, jego dzieje i kultura i
Wiktor Dżochowski – artysta plastyk, jeden z bardziej rozpoznawalnych twórców w dziedzinie malarstwa, rzeźby i rysunku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Moim kandydatem JEST STOK!!i wszystko jasne
Zwanym też przez złośliwych NARTO-STRATĄ !!!
Dla prezydenta Chomy za skuteczne dzialania, aby Przemyśl został gminą, bo do województwa to musi jeźdźić do Ferenca.
Pan Prezydent za cudowne rządy hahahaha
No to zagłosujmy na Chome i bedzie ciekawie.
Moim kandydatem JEST STOK!!i wszystko jasne
Zwanym też przez złośliwych NARTO-STRATĄ !!!
Dla prezydenta Chomy za skuteczne dzialania, aby Przemyśl został gminą, bo do województwa to musi jeźdźić do Ferenca.