Prawie 130 tys. zł wsparcia z programu „Senior+” otrzymał Dzienny Dom Seniora w Przeworsku. – Jestem pewny, że dla przeworskich seniorów nasz ośrodek jest prawdziwym domem. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na podniesienie standardów zajęć prowadzonych przez instruktorów – powiedział burmistrz Leszek Kisiel.
Inauguracja działalności przeworskiego domu seniora odbyła się ostatniego dnia stycznia 2020 r. Zlokalizowana przy ul. Wiejskiej placówka to były Dom Kultury, który został przebudowany i dostosowany do potrzeb seniorów. Inwestycja zamknęła się kwotą 1 mln 211 tys. 553 zł.
Władze miasta z Programu Wieloletniego „Senior+” otrzymały[paywall] dotację w wysokości 300 tys. zł. Dwukondygnacyjny obiekt przystosowany został do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Na parterze zlokalizowano ogólnodostępną salę oraz pomieszczenie do odpoczynku z miejscami do leżenia.
Wykonano sanitariaty dla pensjonariuszy, zaplecze socjalne dla pracowników oraz kuchnię do podgrzewania posiłków przywożonych z zewnątrz. Na piętrze budynku znajdują się: pomieszczenie klubowe, pomieszczenie do aktywności ruchowej, gabinet terapii indywidualnej, pokój pielęgniarski oraz łazienka.
Dzienny Dom Seniora w Przeworsku zaczął tętnić życiem. Codziennie dowożeni są tutaj seniorzy, którzy przez 8 godzin kreatywnie spędzają czas. Realizują swoje pasje i zainteresowania podczas zajęć artystycznych, rekreacyjnych czy ruchowych. Nad bezpieczeństwem i komfortem pensjonariuszy czuwa wykwalifikowana kadra, pielęgniarka, psycholog czy rehabilitant.
Widząc zainteresowanie osób starszych, które przeszło najśmielsze oczekiwania, burmistrz Przeworska złożył wniosek o finansowe wsparcie na kolejny rok działalności. 5 maja br. zostały ogłoszone wyniki otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i przeworski ośrodek otrzymał dotację w kwocie 128 tys. 160 zł.
– Dzięki tej dotacji możliwe będzie zapewnienie wyżywienia uczestnikom, zrealizowanie w pełnym zakresie usług socjalno-opiekuńczych, działań edukacyjnych, kulturalno-oświatowych, działań z terapii zajęciowej, z aktywnością ruchową i sportowo-rekreacyjnych, a także aktywizujących społecznie – wyliczyła kierownik DDS Krystyna Kaszuba.
– Jestem pewny, że dla przeworskich seniorów nasz ośrodek jest prawdziwym domem. Otrzymana dotacja z pewnością podniesie standardy zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów. A to zdecydowanie poprawi jakość życia podopiecznych – podsumował L. Kisiel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze