Upalny dzień nie odstraszył miłośników sportu, chętnych do aktywnego wypoczynku i rywalizacji fair play nie brakowało.
W zawodach piłki nożnej zmierzyły się ze sobą 4 drużyny samorządowe: reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, Urzędu Gminy Tryńcza, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Oldboje Gminy Tryńcza. Ci ostatni zdobyli złote medale. Rywalizowano też w rozgrywkach piłki siatkowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Kominiarze Rzeszów. Na miłośników rakiety czekał tenis ziemny – zwyciężył Sławomir Hetnar. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zawody Strongman. Dziesięciu najodważniejszych siłaczy zmierzyło się w 3 konkurencjach. Za zadanie mieli kilkakrotnie przerzucić oponę, jak najwięcej razy wycisnąć sztangę i dźwigać „wagę płaczu” – zawodnicy musieli jak najdłużej utrzymać ciężar (14 kg) w wyprostowanych pod kątem ok. 90 stopni rękach. Strongmanem 2015 roku został Piotr Maruszak.Nagrody wręczyli sportowcom przewodniczący rad gminy: z Tryńczy – Stanisław Wielgos, z Józefowa nad Wisłą – Adam Rędzia i z Żurawicy – Józef Pukajło.
Wśród sportowych atrakcji nie zabrakło konkurencji dla najmłodszych. Dzieciaki wzięły udział m.in. w biegu w workach, kręceniu hula-hop, przekładaniu skrzynek, rzutach piłką do celu oraz przeciąganiu liny. Dużym zainteresowaniem płci pięknej (choć znalazł się również jeden odważny rodzynek) cieszył się trening fitness na stepach. Pod okiem instruktorki mieszkańcy gminy spalali zbędne kalorie, dobrze się przy tym bawiąc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze