29 największych placówek służby zdrowia na Podkarpaciu należy do Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej (PSIM), dzięki któremu będzie można np. umówić się na wizytę lekarską przez internet. Wśród tych szpitali jest siedem z naszego regionu.
System we wszystkich szpitalach rusza tego samego dnia, 27 stycznia br. W fachowym języku PSIM to „rozwiązanie teleinformatyczne, którego głównym zadaniem jest gromadzenie, analiza i udostępnianie zasobów cyfrowych z udzielonymi lub planowanymi świadczeniami opieki zdrowotnej w placówkach medycznych”. Z elektronicznych usług korzystać mogą zarówno pacjenci, jak i pracownicy służby zdrowia. Ci pierwsi – nie wychodząc z domu – będą mogli sprawdzić informacje o zakresach i dostępności świadczeń zdrowotnych oferowanych przez poszczególne szpitale. Najważniejsze, że będą mogli także elektronicznie zarejestrować się na wybrane usługi medyczne w tychże placówkach, ale i w podległych im poradniach specjalistycznych[paywall]. Aby to zrobić, trzeba najpierw założyć własne konto PSIM, wchodząc na stronę internetową systemu www.psim.podkarpackie.pl. Tam znajdują się najważniejsze informacje dotyczące rodzajów świadczonych usług, lekarzy, dostępność terminów przyjęć.
Jarosław Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Kościuszki 18
Jarosław Centrum Opieki Medycznej, ul. 3 Maja 70
Lubaczów Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Mickiewicza 168
Przemyśl Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio, ul. Monte Cassino 18
Przemyśl Szpital Miejski, ul. Słowackiego 85
Przeworsk Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 16
Żurawica Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny, ul. Różana 9
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Obaczym jak będzie funkcjonował. Może coś się uda w polskiej służbie zdrowia w końcu zrobić dobrego.
Póki co, to telefonicznie nie sposób się zarejestrować w przychodni przy ul. Grunwaldzkiej więc może przestańmy bujać w obłokach.
na Basztowej tez nie mozna sie zarejestrowac telefonicznie dopiero trzeba pojechac na miejsce do przychodni,odczekac w kolejce do rejestracji i dopiero dostac numerek do lekarza szokkkk
A ja się tam zarejestrowałam telefonicznie.
Obaczym jak będzie funkcjonował. Może coś się uda w polskiej służbie zdrowia w końcu zrobić dobrego.
Póki co, to telefonicznie nie sposób się zarejestrować w przychodni przy ul. Grunwaldzkiej więc może przestańmy bujać w obłokach.
na Basztowej tez nie mozna sie zarejestrowac telefonicznie dopiero trzeba pojechac na miejsce do przychodni,odczekac w kolejce do rejestracji i dopiero dostac numerek do lekarza szokkkk