Reklama

Do lekarza zarejestrujesz się przez internet

29 największych placówek służby zdrowia na Podkarpaciu należy do Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej (PSIM), dzięki któremu będzie można np. umówić się na wizytę lekarską przez internet. Wśród tych szpitali jest siedem z naszego regionu.

System we wszystkich szpitalach rusza tego samego dnia, 27 stycznia br. W fachowym języku PSIM to „rozwiązanie teleinformatyczne, którego głównym zadaniem jest gromadzenie, analiza i udostępnianie zasobów cyfrowych z udzielonymi lub planowanymi świadczeniami opieki zdrowotnej w placówkach medycznych”. Z elektronicznych usług korzystać mogą zarówno pacjenci, jak i pracownicy służby zdrowia. Ci pierwsi – nie wychodząc z domu – będą mogli sprawdzić informacje o zakresach i dostępności świadczeń zdrowotnych oferowanych przez poszczególne szpitale. Najważniejsze, że będą mogli także elektronicznie zarejestrować się na wybrane usługi medyczne w tychże placówkach, ale i w podległych im poradniach specjalistycznych[paywall]. Aby to zrobić, trzeba najpierw założyć własne konto PSIM, wchodząc na stronę internetową systemu www.psim.podkarpackie.pl. Tam znajdują się najważniejsze informacje dotyczące rodzajów świadczonych usług, lekarzy, dostępność terminów przyjęć.

Wykaz placówek z naszego regionu należących do PSIM:


Jarosław            Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Kościuszki 18
Jarosław            Centrum Opieki Medycznej, ul. 3 Maja 70
Lubaczów            Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Mickiewicza 168
Przemyśl            Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio, ul. Monte Cassino 18
Przemyśl            Szpital Miejski, ul. Słowackiego 85
Przeworsk            Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 16
Żurawica            Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny, ul. Różana 9


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kornelia - niezalogowany 2016-01-25 15:34:13

    Obaczym jak będzie funkcjonował. Może coś się uda w polskiej służbie zdrowia w końcu zrobić dobrego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    anna - niezalogowany 2016-01-25 16:58:36

    Póki co, to telefonicznie nie sposób się zarejestrować w przychodni przy ul. Grunwaldzkiej więc może przestańmy bujać w obłokach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jan - niezalogowany 2016-01-25 17:12:38

    na Basztowej tez nie mozna sie zarejestrowac telefonicznie dopiero trzeba pojechac na miejsce do przychodni,odczekac w kolejce do rejestracji i dopiero dostac numerek do lekarza szokkkk

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości