Reklama

Do Stubna zawitał pierwszy bocian

22/03/2018 09:30

Jak na Gertrudę bociek na gnieździe siędzie, wiosna szybko przybędzie – głosi ludowe porzekadło. Imieniny Gertrudy obchodzimy 17 marca, tymczasem o tym, że bocian zawitał do Stubna, mieszkańcy donieśli w piątek, 16 marca. Chciałoby się wierzyć, że pomimo licznych opadów śniegu w ostatnich dniach, przylot ptaka zwiastuje jednak wiosnę.

Stubno słynie z obecności bociana białego. I nie jest do końca samozwańczą stolicą bociana, jak mawiają niektórzy, bowiem rzeczywiście przed laty odnotowano w gminie największe skupisko bocianów w regionie.

Wygląda na to, że stan ów się utrzymuje. Trudno się zatem dziwić, że każdego roku mieszkańcy miejscowości z niecierpliwością wypatrują powracających z Afryki ptaków, a pojawienie się pierwszego osobnika jest dla nich powodem do radości.

W sierpniu w Stubnie organizowana jest „Bocianiada” – gminne święto, które na stałe zagościło w kalendarzu regionalnych imprez kulturalnych. Do tego czasu jednak daleko, póki co, mieszkańcy donoszą – pierwszy bocian do „stolicy bociana” już zawitał. 
AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    bocian - niezalogowany 2018-03-22 13:05:51

    i CBA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Armando - niezalogowany 2018-03-22 22:45:19

    Haaa 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości