Na pierwszej gali wolontariatu, zorganizowanej w pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, uhonorowano 5 osób z terenu gminy, które swoją energię, pasję i wiedzę zaangażowały w pomoc innym.
Galę po raz pierwszy zorganizował wójt gminy Zarzecze, przy współpracy tamtejszego Centrum Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła eurpoesłanka Elżbieta Łuakcijewska – obecna zresztą na imprezie jako gość honorowy. Kapituła konkursowa pod przewodnictwem[paywall] Zofii Kałamarz wybierała spośród 23 nominowanych w 5 kategoriach. W kategorii ochotnicza straż pożarna laureatem została Katarzyna Balawender, w kategorii koło gospodyń wiejskich wyróżniono Dorotę Sosnowską. W kategorii sport nagrodę przyznano Mateuszowi Filipów, najlepszą nauczycielką została Anna Wierzbicka, a osobowością gminy wybrano Bolesława Bluczaka. Zwycięzcom osobiście gratulowała Elżbieta Łukacijewska, która do ciepłych słów dołączyła ufundowane przez siebie nagrody – vouchery na wyjazd do Brukseli. – Gala jest doskonałą okazją, aby uhonorować tych, którzy zawsze znajdują czas, by pomóc drugiemu człowiekowi oraz aktywnie działają na rzecz swojego lokalnego środowiska – podsumował wydarzenie wójt Tomasz Bury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze