Reklama

Dożynki w Zabłotcach

29/08/2021 11:27

15 sierpnia świętowano dożynki wiejskie w Zabłotcach. Była msza, tradycyjny wieniec, zawody sportowe i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Koniec lata to tradycyjnie czas dożynek. Te największe – gminne i powiatowe – jeszcze przed nami, ale poszczególne sołectwa już wiją wieńce i obchodzą dożynki wiejskie. Takie święto plonu zorganizowano w niedzielę, 15 sierpnia, w Zabłotcach w gminie Radymno[paywall].

Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej, podczas której poświecono dożynkowy wieniec. Wczesnym popołudniem rozegrany został mocno obsadzony turniej piłki nożnej w kategorii „młodzik” o puchar wójta gminy Radymno.

Około g. 16 odbył się mecz piłkarski Zabłotce – Zamojsce, w którym lepsi okazali się gospodarze. Dalsza część popołudnia upłynęła pod znakiem zabaw, gier i konkursów dla dzieci i dorosłych, a każdy łasuch mógł podczas pikniku znaleźć coś dla siebie.

Dożynki zwieńczyła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Venea.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wasyl - niezalogowany 2021-08-29 11:33:55

    Słusznie, miały wyjątkowo sportowy charakter, zaczęły się od ... mszy. To prawda, tylko sportowcy chodzą na msze. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    foka - niezalogowany 2021-08-29 16:58:06

    ha ha ci znowu to samo choroba sieroca...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama