15 sierpnia świętowano dożynki wiejskie w Zabłotcach. Była msza, tradycyjny wieniec, zawody sportowe i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Koniec lata to tradycyjnie czas dożynek. Te największe – gminne i powiatowe – jeszcze przed nami, ale poszczególne sołectwa już wiją wieńce i obchodzą dożynki wiejskie. Takie święto plonu zorganizowano w niedzielę, 15 sierpnia, w Zabłotcach w gminie Radymno[paywall].
Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej, podczas której poświecono dożynkowy wieniec. Wczesnym popołudniem rozegrany został mocno obsadzony turniej piłki nożnej w kategorii „młodzik” o puchar wójta gminy Radymno.
Około g. 16 odbył się mecz piłkarski Zabłotce – Zamojsce, w którym lepsi okazali się gospodarze. Dalsza część popołudnia upłynęła pod znakiem zabaw, gier i konkursów dla dzieci i dorosłych, a każdy łasuch mógł podczas pikniku znaleźć coś dla siebie.
Dożynki zwieńczyła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Venea.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Słusznie, miały wyjątkowo sportowy charakter, zaczęły się od ... mszy. To prawda, tylko sportowcy chodzą na msze.
ha ha ci znowu to samo choroba sieroca...