Reklama

Droga krzyżowa ulicami miasta [ZDJĘCIA]

14/03/2019 10:54

Wieloletniej tradycji stało się zadość. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 8 marca, ulice Jarosławia zapełniły się wiernym pragnącymi zatopić się w religijnej refleksji nad znaczeniem drogi krzyżowej i męczeńskiej śmierci Zbawiciela.

Wzorem lat ubiegłych drogę krzyżową ulicami miasta zorganizowała parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Pochód spod kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wyprowadzili prałat Andrzej Surowiec oraz biskup Stanisław Jamrozek. Następnie wierni przeszli ulicą 3 Maja, przez plac Mickiewicza i dalej ulicami Lubelską i Grodzą, przez Rynek i ulicę Spytka, na plac przed kolegiatą. Tu odczytano refleksję nad ostatnią stacją drogi krzyżowej, a prowadzący nabożeństwo kapłani, tj. prałat A. Surowiec i biskup S. Jamrozek skierowali do zebranych słowa błogosławieństwa i podziękowań za obecność, zapraszając też gorąco na Marsz Światła, w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II[paywall] .

Tegoroczna droga krzyżowa przebiegła w ustalonym w latach poprzednich porządku. Kolumnę wiernych poprzedzała grupa aktorów – w miejscu centralnym szedł Jezus, po obu stronach eskortowali go rzymscy legioniści, kilka kroków za nimi grupa lamentujących kobiet. Dalej niesiono krzyż otoczony szpalerem młodzieży z pochodniami. Krzyż wzorem lat ubiegłych nieśli przedstawiciele wszystkich grup społecznych i zawodowych związanych z Jarosławiem. Na swe ramiona drewniany symbol męki Jezusa brali m.in. przedstawiciele poszczególnych parafii, zakonnice, służby mundurowe, służby medyczne, samorządowcy oraz młodzież szkolna i akademicka. Rozważania na poszczególnych stacjach czytali reprezentanci tychże grup, m.in. burmistrz Waldemar Paluch, Szczepan Łąka czy komendant powiatowy policji w Jarosławiu młodszy inspektor Mariusz Rabka. Warto też podkreślić, że dopisali także wierni, a pochód z pewnością był dla wielu głębokim przeżyciem religijnym.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zofia - niezalogowany 2019-03-16 13:41:38

    Makabra. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zofia - niezalogowany 2019-03-16 13:54:49

    Makabra! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2019-03-16 18:41:40

    Dla tych co może jeszcze nie wiedzą. Urządzanie spędów o charakterze religijnym na drogach publicznych jest niezgodne z polskim prawodawstwem. A urzędnicy, którzy na organizację tego czegoś świadomie się godzą popełniają przestępstwo stypizowane w kodeksie karnym znane jako niedopełnienie obowiązków służbowych/przekroczenie uprawnień

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama