Reklama

Drogi priorytetem dla regionu

11/03/2015 11:42

Rozbudowa systemu odbioru odpadów komunalnych, stworzenie szlaku turystycznego łączącego Jarosław z Przeworskiem oraz modernizacja oświetlenia ciągów komunikacyjnych na obszarze obu miast, a także gminy Pawłosiów i Przeworsk to podstawowe założenia planu, który ma być wykonany w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław – Przeworsk.

Priorytetem pozostaje oświetlenie ulic. Tak ustalili przedstawiciele samorządów wchodzących w skład wspólnego obszaru inwestycyjnego.

– Wiadomo już, że spełnienie określonych kryteriów nie wystarczy. MOF-y będą ze sobą rywalizować, a projekty, które zostaną sfinansowane, muszą być kluczowe nie tylko dla miasta, ale i całego województwa. Dlatego bardzo ważne jest  ich dopracowanie, ewentualna modyfikacja i zastanowienie się, co może ma szansę na powodzenie. Jako partnerzy musimy działać wspólnie – podkreślał burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch na spotkaniu z władzami Przeworska oraz gmin Pawłosiów i Przeworsk.

Reklama

Miejskie Obszary Funkcjonalne, których na Podkarpaciu jest dziewięć, są odpowiedzią na możliwości uzyskania unijnego wsparcia. W tym rozdaniu skierowane jest ono głównie na inwestycje obejmujące większy obszar niż miasto czy gmina. Dlatego tak ważne jest tworzenie wspólnych projektów i temu było poświęcone spotkanie samorządowców czterech jednostek. Wszyscy zgodzili się, że jako zadanie podstawowe przyjmą modernizację oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem tańszych źródeł światła. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, to w samym Jarosławiu zostanie wymienionych ponad 930 lamp. Zastąpią je oprawy energooszczędne. Pojawi się też dodatkowo prawie 1900 latarni na 36 ulicach miasta. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości