Reklama

Drogowcy wrócili na Mariacką. Ile potrwają utrudnienia dla kierowców?

Kierowcy zdążyli już odetchnąć po przebudowie traktu pod mostem kolejowym i związanych z nią utrudnieniach. Od poniedziałku muszą się jednak mierzyć z kolejnym ograniczeniem, wynikającym z kontynuacji robót drogowych na ulicy Mariackiej. Przejazd nią od strony Mickiewicza do Wincentego Pola i odwrotnie nie jest już możliwy. Jak długo potrwają prace?

Wielu kierowcom zdarza się jeździć na pamięć. Nie zważając na umieszczone przez drogowców oznakowanie o objeździe, zapędzają się, jadąc z ulicy Siemiradzkiego w kierunku uczęszczanego skrótu przez tory kolejowe, prowadzącego do Wincentego Pola. Tymczasem przejazd całą długością ulicy Mariackiej od poniedziałku (13 bm.) nie jest możliwy. Można przemierzyć jedynie jej fragment – od Mickiewicza do wysokości sanepidu. Ruch pieszy odbywa się normalnie.

Na Mariackiej prowadzona jest kontynuacja inwestycji dofinansowanej w 60 proc. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po wcześniejszym remoncie chodników przyszedł czas na nawierzchnię, która mocno dawała się kierowcom we znaki. Przemierzenie wgłębień i nierówności przypominało momentami off-road, czyli jazdę samochodem po trudnym i wymagającym terenie. Prowadzone prace z pewnością poprawią więc komfort jazdy tym odcinkiem, ale – co jest nieuniknione – wiązać się muszą z utrudnieniami dla kierowców, którzy zmuszeni są do korzystania z objazdu. Jak długo? Z informacji uzyskanych przez nas w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu wynika, że ponowne umożliwienie kierowcom przejazdu całą długością Mariackiej możliwe będzie dopiero w terminie... powakacyjnym.

Reklama

– Rozbiórka idzie szybko, ale w kolejnym etapie dojdą prace związane z kratkami ściekowymi, wykonanie podbudowy, a potem odtworzenie nawierzchni z kostki. To już mozolna praca i nie uda się jej przeprowadzić tak szybko, jak rozbiórki istniejącej nawierzchni – mówi Jacek Cielecki, dyrektor ZDM.

Więcej szczegółów odnośnie realizowanej inwestycji w przyszłotygodniowym (22 bm.) papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/05/2024 09:56
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kgocko_585 2024-05-22 00:33:32

    Niestety dopóki dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich będzie Cielecki, nie ma gwarancji dobryej jakości wykonywanych usług budowy dróg nie mówiąc już o zrównoważonym transporcie i bardziej przyjaznej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Poprzedni remont ulicy Mariackiej nie był wykonywany tak dawno, mniej więcej kilkanaście lat temu. Dla drogi wyłożonej kostką brukowa bazaltową jest to bardzo krótki okres. Nie stać nas , jako miasto na tak częste remonty generalne dróg. Niska jakość wykonywanych robót wynika w dużej mierze z nienależytego nadzoru, który sprawuje Dyrektor ZDM. Już kilka lat po poprzednim remoncie powierzchnia jezdni była bardzo pofałdowana, pozapadana, itp. właśnie w wyniku złej jakości robót.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama