Reklama

Druga parada psów za nami. Czy przyszłoroczna urośnie do rozmiarów ogólnopolskich? [ZDJĘCIA]

09/06/2019 09:30

Psy wszelakie, te rasowe i te trochę mniej pełnokrwiste, małe i trochę większe, przeszły 2 czerwca ulicami miasta w II Paradzie Psów zorganizowanej przez Stowarzyszenie ORKA. Wszystko w imię walki z nieludzkim traktowaniem zwierząt.

Druga odsłona psiej parady zgromadziła nieco mniej uczestników niż pierwsza, wydanie, ale zarówno organizatorzy, jak i biorący udział w wydarzeniu zapewniają, że i tak było świetnie. Miłośnicy czworonogów zgromadzili się kilka minut po g. 12, pod Ratuszem. Tu uformowali kolumnę i przy towarzyszących odgłosach szczekania i sapania przeszli ulicami Grodzką, Grunwaldzką, Kraszewskiego, Czesławy Puzon ps. Baśka i Lubelską do jarosławskiego Opactwa[paywall].

Czy parada urośnie?

– Parada to obywatelski protest przeciwko krzywdzeniu zwierząt – podkreśla Zbigniew Polit, pomysłodawca i jeden z organizatorów imprezy. – Po ubiegłorocznej paradzie doszedłem do wniosku, że szkoda marnować takie doświadczenie. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby rozszerzyć to na cały kraj – opowiada.

Reklama

On sam deklaruje wsparcie dla wszystkich, którzy ideę parady i wartości, które ona promuje, chcieliby przekazać dalej w Polskę. – Już teraz udostępniłem wzory ponad 30 dokumentów, które są potrzebne, by paradę zorganizować – przekonuje. Inicjatywie tej wypada zatem przyklasnąć i za jej dalszy rozwój trzymać kciuki.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Theo - niezalogowany 2019-06-09 19:20:17

    ''Jedni kochają kotki, inni pieski...ale zwierząt jest dużo więcej niż te domowe pupilki'' - Krzysztof Grabowski - DezerterYOUTUBE.COM - DEZERTER - PIERWSZY RAZ

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo - niezalogowany 2019-06-09 19:24:55

    YOUTUBE.COM - 5 POWODÓW BY ZJEŚĆ SWOJEGO PSA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo - niezalogowany 2019-06-09 19:33:36

    Wszystko w imię walki z nieludzkim traktowaniem zwierząt powiadacie ?!? No to może rzucie okiem na to:YOUTUBE.COM  - WĘDLINKI CZ 1YOUTUBE.COM - CIEMNA STRONA MIĘSA [DRASTYCZNE]YOUTUBE.COM - JESZ MIĘSO?! TO MUSISZ TO ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama