8 stycznia br. po raz piętnasty w Szkole Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie świętowano dzień patrona. Okrągła rocznica nadania imienia placówce stała się przyczynkiem do zaproszenia wielu znamienitych gości.
W Rożniatowie świętowała niemal cała społeczność wsi. W budynku szkoły zgromadzili się nauczyciele emeryci, rodzice, uczniowie i mieszkańcy. Wśród przybyłych gości była i delegacja samorządowa z wójtem gminy Zarzecze Tomaszem Burym na czele, i przedstawiciele lokalnych władz oświatowych, a na spotkaniu obecny był ksiądz prałat Zenon Ruchlewicz, a także przedstawiciele regionalnych instytucji i przedsiębiorstw. Uroczystość zainicjowała msza święta, podczas której homilię sławiącą patrona szkoły wygłosił ks. Krzysztof Senejko[paywall] . Po niej krótki koncert dał Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa, następnie głos zabrali zebrani goście. Ważnym punktem tej części uroczystości był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III, pod hasłem stanowiącym cytat z Kardynała Wyszyńskiego: „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” .
Zwyczajowo w rożniatowskiej szkole święto patrona jest okazją do rozstrzygnięcia konkursów popularyzujących postać Prymasa Tysiąclecia i jego nauczanie. Nie inaczej było w tym roku. Najmłodsi uczniowie szkoły tworzyli tzw. lapbook, zaś ci starsi przygotowywali portret patrona. W konkursie nie było przegranych, każdy uczestnik dostał dyplom, najlepsi zaś nagrodę książkową ufundowaną przez radę rodzicówTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Po tym zabójstwie przestałem wierzyć w Boga". Czy to księża zabili? [PODCAST] Czyta Łukasz Hermanowski. Do odsłuchania w Onet.
https://outlook365login.co.uk/ sign in
"Po tym zabójstwie przestałem wierzyć w Boga". Czy to księża zabili? [PODCAST] Czyta Łukasz Hermanowski. Do odsłuchania w Onet.
Indoktrynacja od małego
cuenta sign in