Reklama

Dwa medale Jana Cząstki

Znakomicie w Mistrzostwach Europy Weteranów, które trwały w duńskim Aarhus spisał się Jan Cząstka. Przywiózł do domu dwa brązowe medale.

Pan Jan wystąpił w Danii w trzech konkurencjach – dwóch indywidualnych i sztafecie. Biegi indywidualne to dystanse 400 i 800 m. W rywalizacji na jedno okrążenie stadionu zajął 3. Miejsce, poprawiając rekord Polski w kategorii wiekowej do 55 lat. Jego wynik to 57,28 s. Mistrzem Europy został zawodnik z Niemiec, drugi był Brytyjczyk. W biegu dwukrotnie dłuższym J. Cząstka uplasował się na 5. miejscu. Jego rezultat to 2:15,30 min. Wygrał zawodnik z Niemiec.

Trzecią konkurencją, w której były zawodnik Czuwaju Przemyśl, mieszkaniec Ujkowic, wystartował była sztafeta 4x400 m. Polska w składzie: Marek Dzięgielewski, Bogumił Żurawski, Andrzej Fraś i Jan Cząstka zajęła 3. miejsce z czasem 4:02,86 min. Mistrzami Europy zostali Brytyjczycy, a srebro wybiegali Niemcy.

– Biegłem na ostatniej zmianie. Koledzy wyprowadzili naszą sztafetę na trzecie miejsce, a moim zadaniem było to utrzymać. Spokojnie udało się. To było dla mnie pożegnanie z kategorią wiekową do 55 lat. Teraz trafiam do kategorii wiekowej do 60 lat i będę tam jednym z najmłodszych zawodników. Jak dopisze zdrowie, będę starał się przywieźć jeszcze niejeden medal z zawodów mistrzowskiej rangi. Moim głównym celem jest start w Mistrzostwach Świata Weteranów, które we wrześniu 2018 roku odbędą się w hiszpańskiej Maladze – powiedział J. Cząstka.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2017-09-02 10:29:02

    Brawo Panie Janku jest pan pelen podziwu oby tak dalej zycze sukcesow  pozdrawiam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama