W Kołobrzegu odbyły się mistrzostwa Polski w klasycznej formule ringowej – full contact. Do rywalizacji przystąpiło blisko 500 zawodników reprezentujących większość najlepszych klubów w Polsce. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli Klubu Sportów Walki „Sokół” Jarosław.
Jarosławska ekipa liczyła sześć osób: Laura Szpunar (65 kg, kategoria: juniorki starsze), Bartosz Telega (60 kg, juniorzy starsi), Karol Lubas (75 kg, juniorzy starsi), Igor Bronowski (60 kg, seniorzy), Szymon Szegda (71 kg, seniorzy) oraz Hubert Żelazo (86 kg, seniorzy). Zmagania w mistrzostwach zakończyła z dwoma medalami. Brązowy zdobyła L. Szpunar, srebrny – I. Bronowski. – Dla Laury był to pierwszy start w formule pełnokontaktowej. Trafiła na mocną i szybką rywalkę i było to dla niej bardzo wartościowe doświadczenie na drodze rozwoju sportowego – stwierdził trener jarosławskich „sokołów” Jacek Bronowski.
B. Telega w pojedynku eliminacyjnym musiał uznać wyższość rywala i zakończył rywalizację na 5. miejscu, podobnie jak H. Żelazo. Z kolei Sz. Szegda i K. Lubas wygrali swoje walki eliminacyjne, jednak ulegli rywalom w starciach ćwierćfinałowych. Najlepszą dyspozycję pokazał I. Bronowski, który debiutował wśród seniorów. Pojedynek eliminacyjny wygrał bezdyskusyjnie, podobnie jak półfinał. Walka o złoto przebiegała pod jego dyktando, ale do pewnego momentu. Końcówka trzeciej rundy wyrównała rywalizację i ostatecznie jeden punkt zaważył na wyniku walki na korzyść rywala. Prezencja na zawodach dała I. Bronowskiemu powołanie w kadry Polski, która będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze