Reklama

Dwie wystawy w jednej galerii

19/09/2018 09:30

W „Galerii Zamek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” oglądać można dwie indywidualne wystawy artystów związanych z rzeszowskim środowiskiem grafików.

Agnieszka Lech-Bińczycka pokazała duży cykl zatytułowany „Ja – Ona”, który składa się z kilkunastu[paywall] wielkoformatowych grafik (w technikach trawionych). Tematem, który interesuje autorkę, jest cielesna kobiecość i strój będący jej nieodłącznym atrybutem. Anatomicznie potraktowane kobiece postacie, udrapowane elementami odzieży i pozbawione tła, przypominają trochę akademickie ćwiczenia z rysunku modela. Natomiast odbite w technice akwatinty korundowej nabierają nowego znaczenia i stają się komunikatem.

Drugą część galerii zajmuje kilkadziesiąt prac Marcina Jachyma, który pokazał najnowszy cykl Artefakty. Miniaturowe grafiki w technice suchej igły albo akwaforty urzekają precyzją rysunku i subtelnym światłocieniem. Na wielu z nich autor pokazuje bliżej nieokreślone przedmioty lub ich fragmenty. Są to artefakty z pracowni ojca znanego malarza, którą Marcin przejął po jego śmierci.  

***

Agnieszka Lech-Bińczycka w 2008 roku ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalizacja: grafika warsztatowa (wklęsłodruk). Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni prof. Włodzimierza Kotkowskiego. W 2011 roku ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Henryka Ożoga. Była stypendystką Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza. Od 2012 roku zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reklama

***

Marcin Jachym w 1995 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, w Instytucie Wychowania Plastycznego na Wydziale Pedagogicznym. Będąc studentem III roku, pracował jako asystent stażysta w pracowni grafiki warsztatowej. Dyplom magisterski obronił z wyróżnieniem w 2001 roku. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku asystenta w pracowni prof. Włodzimierza Kotkowskiego. W latach 2002 – 2003 współpracował również z profesorem Andrzejem Pietschem, a w roku 2004 z profesorem Krzysztofem Skórczewskim. W roku 2010 zdobył tytuł doktora na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie, jako adiunkt, prowadzi zajęcia w pracowni grafiki warsztatowej druku wklęsłego.
 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama