Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku po przerwie wakacyjnej i tej związanej z zamknięciem szkół z powodu epidemii wrócą do mocno doposażonych pracowni. Miasto pozyskało dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyposażenie 4 klasopracowni.
Wniosek burmistrza Leszka Kisiela o dofinansowanie z MEN na rozstrzygnięcie czekał od maja br. Cierpliwość popłaciła. W połowie lipca ministerstwo ogłosiło, że na wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 2 w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji[paywall] podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych Przeworsk otrzyma 75 tys. zł. Środki te pozwolą na zakup odczynników, mikroskopów, atlasów i innych pomocy naukowych do czterech pracowni: geograficznej, chemicznej, biologicznej i fizycznej. Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu inwestycja w wyposażenie miejskich placówek oświatowych. Wcześniej z podobnych grantów skorzystały szkoły podstawowe numer 1 i 3.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze