Reklama

Dworska golonka i gorliczyński królik. Kulinarne arcydzieła zachwycały smakiem! [ZDJECIA]

Druga odsłona Podkarpackiego Festiwalu Kuchni Dworskiej była tak samo udana i smaczna jak ubiegłoroczna inauguracja imprezy. Stoły dosłownie uginały się od frykasów. Króliki, dworskie golonki, rolady, królewskie serniki... Czegóż tam nie było... Skosztować wszystkich pyszności było nie sposób.

Zacięte zmagania kulinarne w ramach Podkarpackiego Festiwalu Kuchni Dworskiej odbyły się już po raz drugi. 25 czerwca w Sośnicy w gminie Radymno, na terenie stowarzyszenia „ProPatria”, na którym przeprowadzono rywalizację zaraz po inaugurującej festiwal mszy św. w lokalnym kościele, rozstawiono stoiska kół gospodyń wiejskich, które zapraszały uczestników w gościnę, namawiając do skosztowania specjałów własnej roboty, których nie powstydziłaby się żadna nadworna kuchmistrzyni.

Wybór potraw i przystawek, przygotowywanych przez gospodynie według tradycyjnych receptur, był przebogaty. Wszystkie prezentowały się w półmiskach i na talerzach rewelacyjnie, kusząc nie tylko wyglądem, ale też smakiem i aromatem. W ramach konkursu kulinarnego wyłoniono laureatów w kategorii „Specjał szlachecki”, przeznaczonej dla producentów indywidualnych. Triumfowały w niej gospodynie z KGW Duńkowice, które zaproponowały jurorom... dworskie flaki. Równorzędne miejsce[paywall] na podium zajęły gospodynie z Rączyny, autorki kulinarnego specjału pod nazwą sztufada w sosie własnym.

Reklama

Drugie miejsce, za sprawą głosów jury, zajęły panie z KGW w Gorliczynie, które zaprosiły do skosztowania gorliczyńskiego królika z warzywami oraz gospodynie z Sośnicy, które zaproponowały popisową roladę po szlachecku w sosie kurkowym. Trzecią lokatę przyznano ex aequo paniom z KGW Łazy za goloneczkę dworską i reprezentacji KGW z Majdanu Królewkiego za królewski sernik.

Najedzonym gościom zaproponowano też wspólną zabawę. Dla starszych zagrali: Orkiestra Dęta w Sośnicy i Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy, kapela „Czy się wali, czy się pali” i zespół „Stare wilki”. Dla dzieci też nie brakowało atrakcji, jedną z nich były dmuchańce. Na finał wszystkich przybyłych zaproszono do tańca przy muzyce zespołu „Retro”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama