– PKP nie chodzi o normalną, rzetelną obsługę klientów, chodzi o uzyskanie jak największego dochodu z przemyskiego dworca. A to droga donikąd. Także dla nich – powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Przemyska Szymon Wawrzyszko. Zarówno „Solidarność”, jak i Prawo i Sprawiedliwość zwarły szyki w celu obrony przemyskiego dworca przed zupełną degradacją.
Oprócz przewodniczącego S. Wawrzyszki w konferencji prasowej uczestniczyli radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Schmidt oraz przemyski radny Maciej Kamiński.
– Strategiczna stacja kolejowa dla interesów nie tylko miasta czy województwa, ale całej Polski, umiera. Podobnie sprawa się ma z dworcem. Bilety sprzedawane są z jednego okienka i to w określonych godzinach, pozostałe okienka zostały zlikwidowane. Nie ma żadnej informacji o rozkładzie jazdy. Nie wszyscy pasażerowie korzystają z internetu, nie wszyscy chcą tą drogą kupować bilety. To musi się zmienić – zapewniła A. Schmidt. – Wspólnie z europosłem Tomaszem Porębą w sprawę próbujemy zaangażować marszałka województwa Władysława Ortyla i wicemarszałka Wojciecha Buczaka, który odpowiada za kolej. Mam nadzieję, że taka gremialna interwencja wreszcie nakłoni zarządzających dworcem do zmiany decyzji. Wiem, że były w tej sprawie interwencje, ale bez skutku – dodała.

Wspomniane pismo trafiło już na biurko prezesa PKP SA oraz innych spółek tego przewoźnika. Również do prezydenta Przemyśla Roberta Chomy i starosty przemyskiego Jana Pączka. – Systematycznie docierają do nas sygnały od mieszkańców miasta, pasażerów pociągów, że są utrudnienia w korzystaniu z kas biletowych. Ta sprawa trwa już od kilku miesięcy. Niedawno rozpoczęła się akcja zbierania podpisów przez niezadowolonych klientów PKP, mieszkańców miasta. Mają już kilkaset podpisów. Ich zdaniem co najmniej dwie kasy biletowe powinny być czynne bez przerwy. W pełni się z tym zgadzamy – stwierdził Maciej Kamiński.

– Dworzec jest piękny, ale nic na nim się nie dzieje. Staje się obiektem widmem. Ważną rolę mogą odegrać w tym władze miasta, aby dojść do jakiegoś porozumienia z władzami spółki, aby dworzec zaczął wreszcie tętnić życiem. Rozmawiałem z ludźmi i wiem, że wybierają innych przewoźników, bo ile można użerać się z tą sytuacją? Dlaczego, chcąc kupić bilet, muszą dopłacać u konduktora, bo kasa jest zamknięta? Czekamy na odpowiedź władz PKP. Jeśli zostanie odrzucona lub przemilczana, to zaangażujemy się w znacznie większą akcję społeczną – podsumował M. Kamiński.

fot.Mariusz Godos
– Strategiczna stacja kolejowa dla interesów nie tylko miasta czy województwa, ale całej Polski, umiera. Podobnie sprawa się ma z dworcem – powiedziała podczas konferencji prasowej radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Schmidt (w środku). Z lewej przemyski radny Maciej Kamiński. Z prawej przewodniczący NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Przemyska Szymon Wawrzyszko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dworzec piękny ale cała reszta to szkoda mówić, paradoks aż śmieszny, brak rozkładu na stacji.
Mało to się robi rzeczy po nic i wywala miliardy w błoto?
ale bzdury te pisiory opowiadają. To nie dworzec umiera, to miasto umarło już wraz z jego elementem, pięknym dworcem...
nasz dworzec najpiękniej świeci nocą - pustkami! :)
ps. nasze cale miasto to juz prawie "obiekt widmo"
Jeżdżę pociągiem dość często i niestety to prawda jest problem z kupieniem biletów, czy też zasięgnięciem informacji.Mam nadzieję że temu młodemu radnemu i radnej uda się coś wywalczyć i zapobiec dalej idącej tam szarzyźnie ...
To wszystko jakis zart!! Za te pieniadze mozna bylo wybudowac jakis zaklad pracy albo przygotowac hrunty pod inwestycje i sciagnac inwestora. Brak madrych i przrdsiebiorczych ludzi w tym kraju. Bieda i bezrobocie o rzadzacy funduja obywatelom kolejne muzeum. Wlaczcie myslenie !!!
Szkoda Przemyśla przede wszystkim, takie fajne i klimatyczne miasto było....Co tam dworzec...
PKP umiera, kraj umiera to trudno, żeby dworzec żył. Może pozyskać dotację i zatrudnić bezrobotnych jako statystów, będą udawać pasażerów. Zawsze coś i niejeden polityk by się przy tym obłowił.
http://www.youtube.com/watch?v=FiDk-zvXxvU&feature=youtube_gdata
Zaglądam tutaj do Was z Dębicy i zazdroszczę dworca ... ale nie sytuacji :( Ale nie wiele się różni od naszej jedynie dworcem ;D Wymieńcie się :D
Dworzec piękny ale cała reszta to szkoda mówić, paradoks aż śmieszny, brak rozkładu na stacji.
Mało to się robi rzeczy po nic i wywala miliardy w błoto?
tak jest,jak te ławeczki w Stalowej:)