W specjalnej rezolucji przyjętej przez przemyskich radnych nie jest powiedziane wprost, że dyrektorzy placówek oświatowych muszą mocniej zacisnąć pasa. Przekaz pisma jest jednak jednoznaczny.
Z subwencji oświatowej Przemyśl otrzymał w tym roku na oświatę 98 mln 13 tys. 494 zł. Wydatki zaplanowane to kwota 126 mln 598 tys. 662 zł. Brakuje 28 mln 365 tys. 480 zł. Ministerialna subwencja jest niższa o 12 mln 628 tys. 773 zł.„(...) Stan niedofinansowania bieżących zadań oświatowych trwa od lat. Skutkiem tego nie ma pieniędzy na zwiększenie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół publicznych, nie ma pieniędzy na innowacyjne wyposażenie placówek w pomoce dydaktyczne, nie ma szans na wybudowanie nowoczesnych sal gimnastycznych. Rośnie liczebność uczniów w oddziałach, a nauczyciele tracą pracę (...)” – czytamy w przyjętej rezolucji, która trafiła m.in. do prezydenta RP, premiera, ministra edukacji narodowej czy naszych parlamentarzystów.
Radni zaapelowali do dyrektorów przemyskich placówek oświatowych przede wszystkim o zabezpieczenie wynagrodzeń dla nauczycieli oraz o finansowanie wydatków bieżących szkół i placówek oświatowych w wysokości odpowiadającej rzeczywistym kosztom ich funkcjonowania. Wygląda więc na to, że od września br., czyli od początku nowego roku szkolnego 2015 – 2016, dyrektorzy szkół nie będą mogli sobie na wiele pozwolić. No chyba że znajdą sponsorów lub będą polegać na życzliwych rodzicach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.niech dołożą te 62 tys z nadwyzki za opłaty na smieci
No Panie dyrektorze sp15, czas najwyzszy wylaczyc iluminacje budynku by jesienia i zima moj syn nie musial siedziec w klasie w polmroku, potykac sie na schodach w ciemnosciach czy spedzac przerw na mrocznych korytarzach z powodu oszczedzania energi.
I co to bedzie?????
niech dołożą te 62 tys z nadwyzki za opłaty na smieci
No Panie dyrektorze sp15, czas najwyzszy wylaczyc iluminacje budynku by jesienia i zima moj syn nie musial siedziec w klasie w polmroku, potykac sie na schodach w ciemnosciach czy spedzac przerw na mrocznych korytarzach z powodu oszczedzania energi.