Reklama

Dyskutowali o problemach uzależnień


23 maja br. odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa zorganizowana przez Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy, której tematem było „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia: Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, na salę przybyło ponad 200 uczestników. Podczas spotkania poruszono kluczowe zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym oraz problematyką uzależnień, a eksperci i specjaliści mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz nowymi podejściami terapeutycznymi. Wymiana wiedzy i późniejsza dyskusja pozwoliły na wypracowanie nowych perspektyw w leczeniu oraz wsparciu osób dotkniętych tymi problemami[paywall].

Wśród uczestników konferencji znaleźli się specjaliści z różnych dziedzin, w tym m.in.: psychoterapeuci, psychologowie kliniczni, kuratorzy oraz przedstawiciele policji. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom dotyczącym dzieci i młodzieży, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie.

Reklama

– Problematyka zdrowia psychicznego w tej grupie wiekowej wymaga kompleksowego podejścia, dlatego jednym z głównych celów konferencji było podkreślenie konieczności interdyscyplinarnej współpracy pomiędzy różnymi instytucjami. Wspólne działanie różnych jednostek pozwala na skuteczniejsze udzielanie pomocy osobom znajdującym się w kryzysie psychicznym oraz borykającym się z uzależnieniami

– powiedziała zastępca dyrektora ds. lecznictwa w żurawickiej placówce Teresa Adamczyk.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu, Wojewódzki Szpital im. św. ojca Pio w Przemyślu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu wraz z Ośrodkiem Kuratorskim przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu oraz Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/06/2025 11:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama