Reklama

Działo się na drogach regionu

18/02/2021 13:30

Policjanci podsumowali tydzień na drogach regionu. Niewątpliwie na rodzaj zdarzeń i interwencji miały wpływ trudne warunki atmosferyczne i wszechobecny śnieg, choć nie były to jedyne czynniki inicjujące zdarzenia drogowe. Do najbardziej zapracowanych należały komendy powiatowa w Jarosławiu i miejska w Przemyślu. Spokojniej było na drogach powiatu lubaczowskiego.

- W ubiegłym tygodniu (8-14 lutego)  doszło do 5 zdarzeń drogowych, z czego 1 zdarzenie zaistniało poza drogą publiczną - podaje asp. Piotr Łuczyszyn z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Lubaczowie. Jak informuje tylko jedno z nich związane było z warunkami atmosferycznymi. - W jednym przypadku kierujący pojazdem osobowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze pomiędzy miejscowościami Dachnów a Cieszanów w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku kierującym pojazdem osobowym – relacjonuje asp. P. Łuczyszyn, zaznaczając, że pozostałe zdarzenia niezależne były od trudnych warunków panujących na drogach.

 

Reklama

Duża liczba, ale głownie stłuczki i drobne kolizje w Przemyślu


W analogicznym okresie policjanci z KMP w Przemyślu do zdarzeń drogowych wyjeżdżali aż 37 razy. Jak informuje st.asp. Małgorzata Czechowska  Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu były to zazwyczaj stłuczki i drobne kolizje. - W większości były spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drogach lub nieprawidłowym wymijaniem – wyjaśnia. Ponadto policjanci z przemyskiej komendy często gościli w Medyce. - Policjanci Wydziału ruchu drogowego kierowali ruchem w dniach 11,12,13,14 lutego br.,  w miejscowości Medyka przy przejściu granicznym – informuje M. Czechowska.

 

TIR-y i śnieg


Sporo pracy mieli też policjanci z komendy w Jarosławiu. Do zdarzeń w dużej mierze związanych ze śniegiem zalegającym na ulicach wyjeżdżali 23 razy. Ich interwencje miały zróżnicowany charakter. W ubiegły wtorek wyjechali np. do pojazdów, które uniemożliwiły przeprowadzenie odśnieżenia a zostawione były pod znakiem B-36 zakaz parkowania. Tego samego dnia na dworcu PKP, kierowca pasażerskiego busa stracił przyczepność i tyłem pojazdu uderzył w zaparkowany prawidłowo samochód. Sporo trudności miały w omawianym okresie samochody ciężarowe. W związku aktywnością TIR-ów aż cztery razy potrzebna była obecność policjantów w Młynach, na drodze prowadzącej do przejścia granicznego w Korczowej. Ciężarówki spowodowały też utrudnienia w ruchu na ul. Krakowskiej w Jarosławiu oraz w Pruchniku na ul. Bieszczadzkiej. 12 lutego wieczorem, na ul. Przemysłowej TIR z naczepą,  wykonując manewr skrętu, zahaczył o nadjeżdżającą z naprzeciwka toyotę, a  na autostradzie w Zamiechowie kierujący scanią wpadł na barierę energochłonną. Także na autostradzie 12 lutego miało miejsce jeszcze inne, groźnie wyglądające, zdarzenie.  - Na wysokości Cieszacina Wielkiego na autostradzie A4 – kierujący renaultem zgłosił, że jego pojazd w trakcie jazdy został uszkodzony przez zamarznięty lód, który oderwał się z dolnej części pojazdu ciężarowego i uderzył w przednią atrapę pojazdu renault uszkadzając chłodnicę oraz atrapę pojazdu – informuje asp. szt. Anna Długosz Oficer Prasowy KPP Jarosław. Do równie groźnego zdarzenia doszło 11 lutego w  Makowisku . - Kierujący oplem podczas manewru wyprzedzania nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem – relacjonuje rzecznik jarosławskiej policji. Na szczęście mimo dość dużej liczby zdarzeń obyło się bez ofiar – wszystkie incydenty zakwalifikowano jako kolizje drogowe, co oznacza, że ich uczestnicy nie ponieśli poważniejszych  uszczerbków na zdrowiu.

 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-02-18 13:56:15

    A schody nad Sanem dalej nieodśnieżone . Jak ktoś się zabije czy połamie kręgosłup , ciekawe kto będzie odpowiadał 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ??? - niezalogowany 2021-02-21 11:51:16

    A kiedy wywieziecie te tony śniegu z parkingów i ulic ?Kiedyś pomagało wojsko, więżniowie ,szkoły ...dzisiaj czeka się na wiosnę ..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama