Dzięki projektowi dzieci i młodzież mogła po raz kolejny bezpłatnie wyjechać na Niebieską Szkołę na Jezioro Solińskie. Poczuć smak żeglarskiej przygody i samodzielnie sterować jachtami żaglowymi. Oczywiście pod czujnym okiem wolontariuszy-sterników Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”.
Przez cały czerwiec przemyskie stowarzyszenie realizowało II etap projektu „Żeglować każdy może”. Projekt opracowany i realizowany przez stowarzyszenie dzięki partnerowi strategicznemu Fundacji PZU oraz Województwu Podkarpackiemu i Federacji Szkół Żeglarskich ISSA. Jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia jest nasza redakcja[paywall].
Jak już wspomnieliśmy, dzięki projektowi dzieci mogły bezpłatnie wyjechać na Niebieską Szkołę na Jezioro Solińskie. Udział wzięli podopieczni: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla dzieci słabo- i niesłyszących w Przemyślu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW) w Przemyślu, dzieci i młodzież z przemyskich szkół oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
– W czerwcu odbyło się także tygodniowe szkolenie żeglarskie dla młodzieży na wyspie Energetyk w Polańczyku. Tam przyszli adepci żeglarstwa przygotowywali się do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego. Odbył się on 16 czerwca i wraz z grupą dorosłych mieszkańców Przemyśla, przygotowujących się zimą teoretycznie, zdobyli „prawko” na żaglówki – powiedział kpt. Jacek Podwyszyński z „Róży Wiatrów”. Warto dodać, że podczas prowadzonych szkoleń szeregi instruktorów stowarzyszenia powiększyli Łukasz Korab (żeglarz jachtowy) i Dariusz Stankowski (jachtowy sternik morski).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze