Reklama

Dzieci i młodzież za sterami jachtu

Dzięki projektowi dzieci i młodzież mogła po raz kolejny bezpłatnie wyjechać na Niebieską Szkołę na Jezioro Solińskie. Poczuć smak żeglarskiej przygody i samodzielnie sterować jachtami żaglowymi. Oczywiście pod czujnym okiem wolontariuszy-sterników Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”.

Przez cały czerwiec przemyskie stowarzyszenie realizowało II etap projektu „Żeglować każdy może”. Projekt opracowany i realizowany przez stowarzyszenie dzięki partnerowi strategicznemu Fundacji PZU oraz Województwu Podkarpackiemu i Federacji Szkół Żeglarskich ISSA. Jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia jest nasza redakcja[paywall].

Jak już wspomnieliśmy, dzięki projektowi dzieci mogły bezpłatnie wyjechać na Niebieską Szkołę na Jezioro Solińskie. Udział wzięli podopieczni: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla dzieci słabo- i niesłyszących w Przemyślu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW) w Przemyślu, dzieci i młodzież z przemyskich szkół oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

– W czerwcu odbyło się także tygodniowe szkolenie żeglarskie dla młodzieży na wyspie Energetyk w Polańczyku. Tam przyszli adepci żeglarstwa przygotowywali się do egzaminu państwowego na patent żeglarza jachtowego. Odbył się on 16 czerwca i wraz z grupą dorosłych mieszkańców Przemyśla, przygotowujących się zimą teoretycznie, zdobyli „prawko” na żaglówki – powiedział kpt. Jacek Podwyszyński z „Róży Wiatrów”. Warto dodać, że podczas prowadzonych szkoleń szeregi instruktorów stowarzyszenia powiększyli Łukasz Korab (żeglarz jachtowy) i Dariusz Stankowski (jachtowy sternik morski).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama