Reklama

Dzieci mówią uzależnieniom NIE!

23/04/2015 11:13

29 kwietnia 2015 roku odbędzie się finał wiosennej edycji kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. W sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji będzie można obejrzeć prace plastyczne, które ponad 30 uczniów klas IV jarosławskich szkół podstawowych przygotowywało w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta. Tematem były zagrożenia jakie niesie sięganie po różnego rodzaju używki oraz ich wpływ na nasze zdrowie i życie.

16 kwietnia  sala narad Urzędu Miasta zamieniła się na chwilę w pracownię rysunku. Ponad 30 uczniów klas IV szkół podstawowych ( SP 4,5,6,7,9,10) przygotowywało prace plastyczne w ramach wiosennej edycji kampanii profilaktycznej „Uzależnieniom mówimy NIE". Akcję organizowaną od 2009 r. koordynuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a rysunki na temat zagrożeń jakie niesie sięganie po narkotyki oraz wczesna inicjacja alkoholowa, powstawały pod okiem przewodniczącego Komisji - Zbigniewa Guzowskiego, Antoniego Lotycza - przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta, Pawła Dernogi z Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych oraz opiekunów uczniów.

Konkurs plastyczny poprzedziły prelekcje we wszystkich IV klasach szkół podstawowych. Spotkania, na których poruszana była problematyka niebezpieczeństwa uzależnień oraz konsekwencji (łamanie przepisów prawa) prowadzili Joanna Jurek i Konrad Chudy - pracownicy Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu.

Reklama

Finał wiosennej edycji - 29 kwietnia (środa) br., godz. 10.30, sala lustrzana Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Oprócz laureatów i wyróżnionych, upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta jarosławia otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu.


MM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości