Reklama

Dzień kobiet na sportowo

10/03/2015 14:45

Panie z Przeworska, z inicjatywy nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym roku swoje święto obchodziły zdrowo i aktywnie. Zainteresowanie imprezą zorganizowaną z myślą o płci pięknej było niemałe i nawet kapryśna pogoda nie przeszkodziła przeworszczankom w aktywnym spędzeniu popularnego święta.

Pierwszym punktem programu, zaplanowanym na g. 9, był bieg. Co prawda wystartowała w nim tylko jedna kobieta (resztę zawodników stanowili mężczyźni), ale trudno od solenizantek wymagać, aby w dniu swojego święta, w dodatku w niedzielę, musiały wstawać tak wcześnie. Za to jedyna uczestniczka biegu nagrodzona została gromkimi brawami i otrzymała kwiaty. Wszystkie, jakie były przewidziane dla uczestniczek tej konkurencji.

Jak dbać o siebie?

Znacznie większym zainteresowaniem pań cieszyło się spotkanie z Eweliną Szeremetą – dietetyczką i specjalistką od zdrowego żywienia. 
Przeworszczanki z zaciekawieniem wysłuchały wykładu na temat sposobów zdrowego odżywiania oraz faktów i  mitów na temat odchudzania. Atmosfera była wesoła i koleżeńska, tej części imprezy towarzyszył także zdrowy, lekki poczęstunek. Chętne panie mogły także dokonać profesjonalnego pomiaru wagi.

Reklama


fot.Kamil Jacek Zarański
Jedyna uczestniczka biegu nagrodzona została brawami i otrzymała naręcze kwiatów.

Nordic walking

Po poczęstunku uczestniczki mogły spalić kalorie w trakcie treningu nordic walking prowadzonego pod okiem profesjonalnego trenera. – To naprawdę niesamowite, jak ten sport zyskał na popularności w ostatnich latach. Wieczorami w parku i innych nadających się do tego miejscach można spotkać naprawdę wiele kobiet uprawiających nordic walking. To znaczy, że mieszkanki Przeworska chcą dbać o swoje zdrowie – powiedziała jedna z uczestniczek. Po treningu wśród pań rozlosowane zostały nagrody, wśród których znalazły się m.in.: kupony uprawniające do bezpłatnej wizyty w salonie fryzjerskim oraz zaproszenia na kolację dla dwóch osób. Na zakończenie imprezy burmistrz przeworska Leszek Kisiel rozdał wszystkim obecnym paniom kwiaty i życzył pomyślności. – Wszystkim czytelniczkom Życia Podkarpackiego z Przeworska i nie tylko pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji święta kobiet: zdrowia, radości z życia i dużo ruchu oraz siły i chęci do aktywnego spędzania czasu – powiedział.

Reklama


fot.Kamil Jacek Zarański
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości