Panie z Przeworska, z inicjatywy nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym roku swoje święto obchodziły zdrowo i aktywnie. Zainteresowanie imprezą zorganizowaną z myślą o płci pięknej było niemałe i nawet kapryśna pogoda nie przeszkodziła przeworszczankom w aktywnym spędzeniu popularnego święta.
Pierwszym punktem programu, zaplanowanym na g. 9, był bieg. Co prawda wystartowała w nim tylko jedna kobieta (resztę zawodników stanowili mężczyźni), ale trudno od solenizantek wymagać, aby w dniu swojego święta, w dodatku w niedzielę, musiały wstawać tak wcześnie. Za to jedyna uczestniczka biegu nagrodzona została gromkimi brawami i otrzymała kwiaty. Wszystkie, jakie były przewidziane dla uczestniczek tej konkurencji.
Znacznie większym zainteresowaniem pań cieszyło się spotkanie z Eweliną Szeremetą – dietetyczką i specjalistką od zdrowego żywienia.
Przeworszczanki z zaciekawieniem wysłuchały wykładu na temat sposobów zdrowego odżywiania oraz faktów i mitów na temat odchudzania. Atmosfera była wesoła i koleżeńska, tej części imprezy towarzyszył także zdrowy, lekki poczęstunek. Chętne panie mogły także dokonać profesjonalnego pomiaru wagi.

fot.Kamil Jacek Zarański
Jedyna uczestniczka biegu nagrodzona została brawami i otrzymała naręcze kwiatów.
Po poczęstunku uczestniczki mogły spalić kalorie w trakcie treningu nordic walking prowadzonego pod okiem profesjonalnego trenera. – To naprawdę niesamowite, jak ten sport zyskał na popularności w ostatnich latach. Wieczorami w parku i innych nadających się do tego miejscach można spotkać naprawdę wiele kobiet uprawiających nordic walking. To znaczy, że mieszkanki Przeworska chcą dbać o swoje zdrowie – powiedziała jedna z uczestniczek. Po treningu wśród pań rozlosowane zostały nagrody, wśród których znalazły się m.in.: kupony uprawniające do bezpłatnej wizyty w salonie fryzjerskim oraz zaproszenia na kolację dla dwóch osób. Na zakończenie imprezy burmistrz przeworska Leszek Kisiel rozdał wszystkim obecnym paniom kwiaty i życzył pomyślności. – Wszystkim czytelniczkom Życia Podkarpackiego z Przeworska i nie tylko pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji święta kobiet: zdrowia, radości z życia i dużo ruchu oraz siły i chęci do aktywnego spędzania czasu – powiedział.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze