Po raz 16. w Jarosławiu wspominano patrona miasta, bł. o. Michała Czartoryskiego. Program uroczystości nie odbiegał znacząco od poprzednich edycji, ale obostrzenia epidemiczne wciąż obowiązują, więc rozmach imprezy był nieco mniejszy niż zwykle.
Święto patrona miasta obchodzono w ubiegłą sobotę ,12 czerwca. Zgodnie z tradycją uroczystość zorganizowano na terenie klasztoru jarosławskich dominikanów.
Najpierw delegacje władz parlamentarnych, samorządowych, służb mundurowych i mieszkańców[paywall] złożyły kwiaty pod znajdującą sięw obrębie klasztornych murów tablicą, poświęconą bł. o. Michałowi Czartoryskiemu. Po tej najbardziej oficjalnej części zebrani uczestniczyli we mszy świętej.
Zgodnie ze zwyczajem obchodów dnia patrona miasta uroczystość zwieńczył koncert. W tym roku nie odbył się on jednak, tak jak zwykle, na wolnym powietrzu, na placu przed zabudowaniami klasztornymi, a w samej bazylice.
Przed publicznością, której liczba ograniczona została zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, wystąpiła grupa GGDuo. Obchodom Dnia Patrona Miasta Jarosławia towarzyszy wystawa plenerowa „Michał Czartoryski. Błogosławiony Dominikanin”, opracowana przez o. Dariusza Kantypowicza, w oparciu o zbiory klasztoru oo. Dominikanów w Warszawie.
Będzie ją można obejrzeć na terenie jarosławskiego klasztoru oo. Dominikanów jeszcze do końca czerwca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze