Reklama

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Jarosławiu

20/03/2015 19:43

23 marca przypada Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W Jarosławiu obchody odbędą się następnego dnia (24 marca) na terenie Opactwa oraz pod pomnikiem przy ul. Opolskiej. Uroczystość rozpocznie się od projekcji filmu „Na krawędzi”.

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w naszym kraju obchodzony jest od 8 lat. Gościem tegorocznych uroczystości będzie dr hab. Adrienne Kőrmendy, Konsul Generalna Węgier.
Program przedstawia się następująco:
24 marca br., aula w Jarosławskim Opactwie:
godz. 10.00 - projekcja filmu „Na krawędzi", aula Domu Rekolekcyjnego,
godz. 11.30 - spotkanie Konsul Generalnej Węgier dr hab. Adrienne Kőrmendy z młodzieżą,
godz. 12.15 - złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt księcia Franciszka II Rakoczego na terenie Opactwa oraz pod Pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przy ul. Opolskiej.
Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Rektor Kościoła pw. św. Mikołaja i Stanisława bpa w Jarosławiu, Club Konsulów w Jarosławiu oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości