Sobota, 25 października, stała się dla seniorów z gminy Żurawica niemałym świętem. A wszystko to z powodu Dnia Seniora, który odbył się w Domu Ludowym w Kosienicach.
Uroczystość otworzył wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, który złożył wszystkim obecnym życzenia zdrowia, spokoju, radości oraz nieustającej energii do realizacji codziennych pasji. Sceną szybko jednak zawładnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosienicach, którzy przygotowali dla seniorów wzruszający program artystyczny. Spotkał się on z gromkimi oklaskami seniorów. Szczególnym momentem spotkania było też uhonorowanie najstarszych uczestników wydarzenia – pani Marii Sieczki oraz pana Tadeusza Balickiego, którzy otrzymali kwiaty i symboliczne upominki od sołtysa Kosienic Janusza Bieleckiego. Koło Gospodyń Wiejskich w Kosienicach zadbało o kubki smakowe uczestników spotkania, zapraszając wszystkich na wspólną kolację. Gdy po niej seniorzy poczuli potrzebę zgubienia kilku kalorii, była ku temu idealna sposobność na parkiecie przy muzyce DJ Cyra.
– Dzień Seniora w Kosienicach był pięknym wyrazem wdzięczności, szacunku i troski wobec osób starszych – tych, którzy przez lata tworzyli i rozwijali lokalną wspólnotę. Wydarzenie przypomniało, jak ważne jest pielęgnowanie relacji międzypokoleniowych oraz wspólne świętowanie w duchu tradycji i życzliwości
Reklama
– podkreśla UG w Żurawicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze