Reklama

Dziewczyny zdominowały konkurs „Śladem Wielkich Polaków”

17/04/2017 12:30

IV edycję Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”, organizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, poświęcono Stanisławowi Wyspiańskiemu z okazji 110. rocznicy jego śmierci. W gronie najlepszych we wszystkich kategoriach królowały dziewczęta.

W tegorocznym wydaniu konkursu wzięło udział 205 uczniów, 98 wystartowało w konkursie plastycznym, 69 w finale konkursu wiedzy, natomiast w recytatorskim swoich sił próbowało 38 uczestników.

Prace oceniały komisje złożone z ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki, a nagrody[paywall] ufundowano m.in. dzięki wsparciu kilkudziesięciu sponsorów. Twórczość S. Wyspiańskiego przybliżył fragment Wesela przygotowany przez szkolne koło teatralno-recytatorskie pod kierunkiem Małgorzaty Stec, współorganizatorki wydarzenia. Najlepsi dostali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Reklama
W kategorii plastycznej jury w składzie: Marta Mikrut, Ireneusz Janicki i Damian Waliczek uznało, że najlepsze prace w kategorii gimnazjalnej wykonali: I miejsce – Karolina Skrzypek (ZS w Piwodzie), II miejsce –  Wiktoria Serafin (ZS w Laszkach), III miejsce – Maja Kotulska (Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli). W kategorii ponadgimnazjalnej nagrodami uhonorowano: za I miejsce – Ewę Kubasik (ZSD-GiL w Jarosławiu), za II miejsce –  Kingę Michalską (ZSSCHiO w Jarosławiu), a za III – Annę Kazub (ZSD-GiL) w Jarosławiu.


fot.Roman Kijanka
Najlepsi w czwartej edycji konkursu.

Wiedzę uczestników o życiu i twórczości S. Wyspiańskiego sprawdzali: Małgorzata Herda, Dorota Grząba, Anna Weselak, Mirosław Lotycz i Elżbieta Musur. Orzekli oni, że wśród gimnazjalistów najlepsi byli: I miejsce – Aleksandra Kwiatkowska (PG nr 3 w Jarosławiu),

II miejsce – Urszula Nietrzeba (Gimnazjum w Roźwienicy), III miejsce – Katarzyna Wojciechowska (Gimnazjum w Zarzeczu). W kategorii ponadgimnazjalnej triumfowali:

I miejsce – Emilia Matrejek (ZSD-GiL w Jarosławiu), II miejsce – Marta Mamak (LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie), III miejsce – Monika Socha (ZSD-GiL w Jarosławiu).

Reklama

Recytatorów oceniało jury w składzie: Krystyna Juźwińska, Anna Huk i Krzysztof Kubaszek. W gronie najlepszych w kategorii gimnazjalnej znaleźli się: I miejsce – Martyna Szczepańska  (Gimnazjum nr 1 w Przeworsku), II miejsce – Kacper Moszumański (Gimnazjum nr 1 w Radymnie), III miejsce – Sebastian Szynal (Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu). W kategorii ponadgimnazjalnej bezkonkurencyjni byli: I miejsce – Julia Kaliciak (I LO w Jarosławiu),

II miejsce – Aleksandra Babij (ZSD-GiL w Jarosławiu), III miejsce –  Marcelina Wilczek (ZSD-GiL w Jarosławiu).


fot.Roman Kijanka
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2017-04-18 11:10:33

    Brawoa nie wysyłanie uczniów po papierosy i wódkę do sklepów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama