IV edycję Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”, organizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, poświęcono Stanisławowi Wyspiańskiemu z okazji 110. rocznicy jego śmierci. W gronie najlepszych we wszystkich kategoriach królowały dziewczęta.
W tegorocznym wydaniu konkursu wzięło udział 205 uczniów, 98 wystartowało w konkursie plastycznym, 69 w finale konkursu wiedzy, natomiast w recytatorskim swoich sił próbowało 38 uczestników.
Prace oceniały komisje złożone z ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki, a nagrody[paywall] ufundowano m.in. dzięki wsparciu kilkudziesięciu sponsorów. Twórczość S. Wyspiańskiego przybliżył fragment Wesela przygotowany przez szkolne koło teatralno-recytatorskie pod kierunkiem Małgorzaty Stec, współorganizatorki wydarzenia. Najlepsi dostali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

fot.Roman Kijanka
Najlepsi w czwartej edycji konkursu.
Wiedzę uczestników o życiu i twórczości S. Wyspiańskiego sprawdzali: Małgorzata Herda, Dorota Grząba, Anna Weselak, Mirosław Lotycz i Elżbieta Musur. Orzekli oni, że wśród gimnazjalistów najlepsi byli: I miejsce – Aleksandra Kwiatkowska (PG nr 3 w Jarosławiu),
II miejsce – Urszula Nietrzeba (Gimnazjum w Roźwienicy), III miejsce – Katarzyna Wojciechowska (Gimnazjum w Zarzeczu). W kategorii ponadgimnazjalnej triumfowali:
I miejsce – Emilia Matrejek (ZSD-GiL w Jarosławiu), II miejsce – Marta Mamak (LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie), III miejsce – Monika Socha (ZSD-GiL w Jarosławiu).
Recytatorów oceniało jury w składzie: Krystyna Juźwińska, Anna Huk i Krzysztof Kubaszek. W gronie najlepszych w kategorii gimnazjalnej znaleźli się: I miejsce – Martyna Szczepańska (Gimnazjum nr 1 w Przeworsku), II miejsce – Kacper Moszumański (Gimnazjum nr 1 w Radymnie), III miejsce – Sebastian Szynal (Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu). W kategorii ponadgimnazjalnej bezkonkurencyjni byli: I miejsce – Julia Kaliciak (I LO w Jarosławiu),
II miejsce – Aleksandra Babij (ZSD-GiL w Jarosławiu), III miejsce – Marcelina Wilczek (ZSD-GiL w Jarosławiu).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawoa nie wysyłanie uczniów po papierosy i wódkę do sklepów
Brawoa nie wysyłanie uczniów po papierosy i wódkę do sklepów