– Niedawno odwiedzałam groby zmarłych na Cmentarzu Głównym przy ulicy Słowackiego. Zauważyłam, że na samej górze niektóre nagrobki naziemne są dosłownie rozgrzebane do połowy przez dziki. Zryty teren i groby wyglądają potwornie. Nie wiem, czy można to jakoś lepiej zabezpieczyć przed dzikimi zwierzętami, ale według mnie należałoby coś w tej sprawie zrobić. Podobno teraz nie można zrobić odstrzału dzików, ale administrator powinien pomyśleć nad tym, czy można jakoś ten problem rozwiązać, by w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.środki są https://www.odstraszanie.pl/k137,odstraszanie-zwierzat-dziki-srodek-na-dziki.html Myślę ,że jest to brak odpowiedzialności urzędnika za taki stan na cmentarzu,bo tak jest od wielu LAT
Dziki na Zielonce w godzinach wieczornych chodzą jak koty miedzy domami .Kotów jest zdecydowanie mniej.
https://sklep.linarem.pl/p984,srodek-odstraszajacy-dziki-sposob-na-dziki-preparat-na-dziki-1l.
Jak mi powiedział pewien myśliwy, nie opłaca się im strzelać do dzików, przez co wzrosła ich populacja. Ponadto rolnicy od lat znacznie ograniczyli uprawę roślin na swoich polach, które niegdyś były dla nich źródłem pokarmu, więc zwierzyna zmuszona jest migrować, by zaspokoić głód. A że wiele terenów nie stanowi dla nich przeszkody, z braku choćby ogrodzenia i dogodnych szlaków migracyjnych, weszły na tereny miejskie. Sam widziałem na tyłach szpitala miejskiego przy ul. Słowackiego całe stado dzików, które stworzyły sobie tam swego rodzaju matecznik i wyruszają stamtąd w dogodnej porze na sąsiednie działki w poszukiwaniu pokarmu. W Kanadzie, gdzie problemem są niedźwiedzie, istnieją firmy, które zajmują się przepędzaniem zwierząt. Nie trzeba do zwierząt strzelać, można je wystraszyć, przegonić, ewentualnie wyłapać, ale to mało realne.
Tylko pamiętaj ,ze w Kanadzie - wiem coś o tym , bo mam tam rodzinę , która opowiada mi i obyczajach tam panujących, że we wspomnianej Kandzie można strzelać do takiego niedżwiedzia i zawsze możesz powiedzieć ,że to on stworzył śmiertelne zagrożenie da ciebie i twojej rodziny , a ty w obronie własnej sięgnąłeś po bron i go odstrzeliłeś . SPRÓBUJ U NAS POSTĄPIĆ PODOBNIE . TO ZARAZ PIERWSZE PYTANIE BĘDZIE BRZMIAŁO. SKĄD MASZ BROŃ ? JEŚLI POWIESZ ,ŻE ZATŁUKŁEŚ DZIKA JAKĄŚ DZIDA , WŁÓCZNIA , NIEISTOTNA NAZWA, TO TEŻ ZARZUT PRZEKROCZENIA .NAWET WEJŚCIE NA TWOJĄ POSESJE NIE GWARANTUJE CI NIEKARALNOŚCI , BO POWIEDZĄ ,ŻE "SKORO POSESJA MA OGRODZENIE , A DZIKI WESZŁY TO NA PEWNO NIE ZAMKNĄŁEŚ BRAMY WEJŚCIOWEJ , ALBO NIE ZAŁATAŁEŚ W STOSOWNYM CZASIE DZIURY W PŁOCIE , KTÓRĄ BYĆ MOŻE / TYLKO "BYĆ MOŻE ", ZROBIŁY DZIKI ,le twoim obowiązkiem była jej naprawienie . Czyli tak czy inaczej , zawsze będziesz na straconej pozycji , czyli winnym .
a na cmentarzu zasańskim sarny pasą się na ''swieżych''grobach zżerając kwiaty
Może trzeba lepiej zabezpieczyć teren? Przecież dziki zawsze były.
środki są https://www.odstraszanie.pl/k137,odstraszanie-zwierzat-dziki-srodek-na-dziki.html Myślę ,że jest to brak odpowiedzialności urzędnika za taki stan na cmentarzu,bo tak jest od wielu LAT
Dziki na Zielonce w godzinach wieczornych chodzą jak koty miedzy domami .Kotów jest zdecydowanie mniej.
https://sklep.linarem.pl/p984,srodek-odstraszajacy-dziki-sposob-na-dziki-preparat-na-dziki-1l.