Były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę, 27 sierpnia, w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Odszedł w otoczeniu najbliższych. Miał 82 lata.
Zmarły prezydent rządził Rzeszowem przez blisko 19 lat.
– Śp. Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940 roku. Od 1956 do 1963 pracował jako robotnik w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów”. Następnie, do 1972 był kierownikiem magazynu. W latach 1972–1981 pełnił funkcję zastępcy dyrektora przedsiębiorstwa Transbud Rzeszów. W 1975 ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 1981 do 1984 był kierownikiem w przedsiębiorstwie Budimex. Następnie, do 1985 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rzeszowskich Zakładów Naprawy Samochodów. W latach 1985–1991 kierował Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych. W 1993 został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”.
Na znak żałoby na budynkach magistratu i miejskich jednostek organizacyjnych flagi miasta opuszczono do połowy masztu lub zostały przepasane kirem.
Od dziś, 29 sierpnia, od godziny 14, w ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną. Mieszkańcy, który chcą zostawić swój wpis, mogą to zrobić w godzinach pracy urzędu, od g. 7.30 do 15.30.
Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek, 2 września, o godz. 13, w katedrze przy al. Sikorskiego w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym Wilkowyja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze