Reklama

Dziś w rzeszowskim ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną ku pamięci prezydenta Tadeusza Ferenca

Były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę, 27 sierpnia, w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Odszedł w otoczeniu najbliższych. Miał 82 lata.

Zmarły prezydent rządził Rzeszowem przez blisko 19 lat.

– Śp. Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940 roku. Od 1956 do 1963 pracował jako robotnik w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów”. Następnie, do 1972 był kierownikiem magazynu. W latach 1972–1981 pełnił funkcję zastępcy dyrektora przedsiębiorstwa Transbud Rzeszów. W 1975 ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 1981 do 1984 był kierownikiem w przedsiębiorstwie Budimex. Następnie, do 1985 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rzeszowskich Zakładów Naprawy Samochodów. W latach 1985–1991 kierował Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych. W 1993 został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”.

W 1994 i 1998 r. był radnym Rady Miasta Rzeszowa. W latach 2001–2002 sprawował mandat posła na Sejm IV kadencji, został wybrany z ramienia SLD-UP w okręgu rzeszowskim. Po raz pierwszy prezydentem Rzeszowa został w 2002 r. Zwyciężając w kolejnych wyborach, kierował miastem do 10 lutego 2021 roku. Wielokrotnie odznaczany za zasługi. m.in. -Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (w 2022r., za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce) -Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2010r., za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej) -Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2005r., za wybitne zasługi w działalności samorządowej i społecznej) - Tytułem doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej (w 2017r. ) Rodzinie Zmarłego Prezydenta składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Cześć Jego Pamięci! – podaje Urząd Miasta Rzeszowa.


Na znak żałoby na budynkach magistratu i miejskich jednostek organizacyjnych flagi miasta opuszczono do połowy masztu lub zostały przepasane kirem.


Od dziś, 29 sierpnia, od godziny 14, w ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną. Mieszkańcy, który chcą zostawić swój wpis, mogą to zrobić w godzinach pracy urzędu, od g. 7.30 do 15.30.


Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek, 2 września, o godz. 13, w katedrze przy al. Sikorskiego w Rzeszowie. Tadeusz Ferenc zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym Wilkowyja.


SiS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama