Wojciech Bakun kontra… No właśnie. Dopóki nie spłyną wyniki z wszystkich 39 obwodowych komisji wyborczych w Przemyślu, nie będzie pewne, z kim urzędujący włodarz nadsańskiego miasta będzie rywalizować w niedzielę, 21 kwietnia br., o fotel w magistracie.
Bo że II tura wyborów na prezydenta miasta Przemyśla najprawdopodobniej się odbędzie, przyznał podczas relacji live w okolicach północy sam W. Bakun. Znane były wówczas wyniki z 13 obwodowych komisji, czyli 1/3.
Urzędujący prezydent miasta otrzymał 47,26 procent głosów. Na drugim miejscu był kandydat Koalicji Obywatelskiej Tomasz Dziumak z 18,64 procent poparcia, zaś na trzecim, startujący z własnego komitetu – Maciej Kamiński (14,84 procent). Za podium znaleźli się w kolejności: Robert Bal – 11,41 procent, Joanna Tomczyk – 4,91 procent i Arkadiusz Południak – 2,95 procent.
Wygląda więc na to, że walka o… walkę w II turze z W. Bakunem rozegra się pomiędzy T. Dziumakiem i M. Kamińskim.
Pierwszy meldunek (po wynikach z 5 komisji) wskazywał, że II tury nie będzie, bo W. Bakun miał ponad 51-procentowe poparcie. To jednak spadło i jeśli ta tendencja się utrzyma, 21 kwietnia br. przemyślanie ponownie zostaną zaproszeni do wyborczych urn.
Wiele wskazuje na to, że do II tury dojdzie także w Jarosławiu. W niej zmierzą się obecny burmistrz miasta Waldemar Paluch oraz Marcin Nazarewicz (KWW Marcin Nazarewicz „My Mieszkańcy”).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze